top of page

Masarykovo náměstí 45/29, 741 01 Nový Jičín 1, Nový Jičín, Česko

Návštěvnické centrum Nový Jičín

Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků

Řemeslo, interaktivní expozice, dovolená s dětmi


Originální expozice věnovaná kloboukům a jejich výrobě. Nebudete se jen dívat, můžete si vyzkoušet, jak se klobouky dělají i to, jak v nich vypadáte.

Expozice klobouků


Unikátní expozice věnovaná technologickému procesu výroby klobouku se nachází v prvním poschodí Návštěvnického centra. Kromě hlavního schodiště je prostřednictvím výtahu zajištěn i bezbariérový přístup.

 


Technologie výrobního procesu klobouků


V úvodní části expozice se postupně seznámíte s technologickým postupem výroby klobouků. Prohlédnete si a na vlastní kůži zažijete proměnu materiálu v určitých fázích zpracování. Do pozoruhodného procesu výroby vás vtáhnou autentické videoukázky z jednotlivých úseků tovární výroby. Poznáte rovněž důležité mezníky a události spojené s kloboučnickou tradicí na Novojičínsku.


Expozici doplňují exponáty výrobních strojů.

 


Ateliér (workshop)


Úpravě klobouků je věnována druhá část expozice. Na funkčních strojích vám předvedeme dotvarování pokrývek hlavy a lisování minikloboučků. Dospělí i děti si mohou vyzkoušet svou vlastní tvořivost a výtvarné nadání. 

 


Zkoušírna


Závěrečná část expozice nadchne všechny parádnice i milovníky klobouků. Ve zkoušírně budete moci vybírat z více než 400 různých klobouků, čepic i doplňků k libovolnému zkoušení a hledání nejslušivějšího modelu.

 


Multimediální hra


Nově si zde můžete zahrát multimediální hru s názvem „Staň se kloboučníkem!“. Mistr Prokop cestuje v čase ze 16. do 21. století a klade otázky týkající se celého procesu výroby klobouků, od výběru materiálu po konečnou úpravu, k odpovědi nabízí vždy několik možností. 


 

Rezervace prohlídek - na našich stránkách.

 

Vstupné - podrobné informace na našich stránkách.


Otevírací doba


Po–Pá: 8:00 – 17:00

 So, Ne: 9:00 – 16:00

 Svátky: 9:00 – 16:00

Kontakt

+420 556 711 888

Adresa

Masarykovo náměstí 45/29, 741 01 Nový Jičín 1, Nový Jičín, Česko

Region

Moravskoslezský kraj

bottom of page