top of page

Za dobrým jídlem

Skvělá kuchyně a dobré jídlo patří k nejlepším zážitkům vůbec. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem.Značku Prázdniny na venkově u nás může získat venkovská restaurace, která je přímo součástí farmy, nebo úzce spolupracuje s farmáři z blízkého okolí.


Nechte se pozvat do některé z nich.


Angusfarm Soběsuky

Vyhlášená restaurace v Plzeňském kraji je rájem pro všechny milovníky zážitkové gastronomie, stylových interiérů i udržitelného přístupu.

Pension je vybudován v půdních prostorách restaurace. Vůně dřeva a levandule i výhled na lesy a střechy venkovských stavení, který si užijete z oken rustikálních pokojíků, vás naplní pocitem sounáležitosti s přírodou.

Venkovská stodola, prostor s jedinečnou atmosférou, je ideálním místem pro uspořádání svatby, narozenin nebo konference.

Můžete si nakoupit i skvělé produkty, které Angusfarm Soběsuky vyrábí. Přímo v restauraci, na e-shopu, na trzích v Nepomuku, nebo ve farmářském obchodě v Plzni a Klatovech.

V restauraci Angusfarm Soběsuky pravidelně pořádají degustační večery, tematická menu, silvestrovské party, Mistrovství ČR v míchání tataráku a mnoho dalšího. Sledujte jejich nabídku, ať Vám nic neuteče.Jítravský dvorec

Jedinečná scenérie a příroda Lužických hor, skvělé jídlo připravované z kvalitního masa z vlastních chovů, útulné a komfortní ubytování i nový jezdecký areál.

Pod taktovkou šéfkuchaře vytváří jedinečné gurmánské zážitky inspirované trendy české, ale i světové kuchyně v moderním pojetí. Předností Jítravského dvorce je příprava pokrmů z vlastního bio chovu, hovězího a jehněčího masa a ze zvěřiny z okolních revírů.

Ubytování ve stylových pokojích a apartmánech.

Součástí areálu Jítravského Dvorce je sportovní a výcvikové centrum koní, které provozuje parkur, drezůru, vozatajství a agroturistiku.

Po dni plném zážitků si odpočinete v páře, vířivce, sauně, nebo při masáži v zázemí hotelu.Dvůr Perlová voda

V Ústeckém kraji najdete statek s vyhlášenou restaurací, minipivovarem, ubytováním a wellness.

Dvůr Perlová voda je příkladem krásného přístupu k přírodě, potravinám a historii. Využívájí vodu z vlastního hlubokého vrtu, která má vlastnosti kojenecké vody. Použitou vodu z areálu sami čistí v kořenové čistírně odpadních vod a vyčištěnou vodou zavlažují zahrady.

Pěstují brambory, ovoce i zeleninu, mají krásnou bylinkovou a květinovou zahradu. Zavařují, pečou a snaží se vařit beze zbytků. Zároveň podporují lokální dodavatele, navazují kontakty s okolními farmáři, zemědělci, vinaři i včelaři. Ve vlastním minipivovaru vaří pivo značky Lanýž.

Restaurace Dvůr Perlová voda Vás překvapí svým velkorysým prostorem. Příjemným zpestřením je otevřená kuchyně, ve které můžete pozorovat kuchaře při práci a těšit se na kvalitní domácí jídlo z čerstvých surovin.

Ubytování ve 28 pokojích vybavených nábytkem z masivního dřeva a zdravotními pěnovými matracemi.

Zaplavat si můžete v biotopovém přírodním koupacím jezírku. Zhruba polovina vodní plochy o velikosti 150 m2 je určena ke koupání, druhá polovina tvoří čistící zónu s mokřadními rostlinami. V našem jezírku najdete až 30 druhů rostlin - kosatce, rákosy, traviny, blatouchy, přesličky, stolístky…

Wellness se nachází v budově bývalé konírny a čeká tu na vás stylový útulný prostor s klenutými stropy a příjemné soukromí.

Areál Dvora Perlová voda je jako stvořený pro pořádání svateb, rodinných oslav a firemních akcí.


bottom of page