top of page

Ke koním

Co s dovolenou, když chce dcera na koně?

První dovolená u koní - dobře míněné rady pro rodiče.


Koně lidé buď milují a obdivují je, nebo jim smrdí a bojí se jich.


Nejhorší variantou pro dovolenou s koňmi (ať už pasivní, nebo aktivní) je situace, když vám koně smrdí. S tím se nedá nic moc dělat a moje doporučení je - radši na takovou dovolenou nejezděte a pošlete dcerku na tábor s koňmi samotnou.

Pokud patříte do jakékoliv jiné skupiny, tak překonejte všechna svá jenže a jeďte na dovolenou se svou dcerou. Záměrně píši s dcerou, protože synové tímto postižením trpí daleko vzácněji.


Na koni nemusíte jen jezdit. Nenechte se nikým přesvědčit, že se nemáte čeho bát. Vyhněte se obloukem všem, kteří se vás budou snažit přesvědčit, že vás na koně nějak (zpravidla zcela nedůstojně) dostanou a že si to ohromně užijete. Neužijete.

Najděte si jezdeckou stáj, ideálně statek zaměřený na jezdectví a chov koní a přímo se zeptejte, jestli mají nějaký program i pro úplné začátečníky. Nechte si v klidu - ideálně na zaplacené lekci - někým trpělivým vysvětlit, jak se koně chovají, jak se čistí a jak s nimi komunikovat.


Na konci dovolené koně buď beze strachu vyčistíte a odvedete z bodu A do bodu B, nebo zjistíte, že nejlepší pohled na svět je přece jen přes koňské pastviny.

V každém případě tomu dejte šanci, koně jsou úžasná stvoření a mají mnoho co nabídnout (nejenom, když na nich jezdíte).


To nejdůležitější na dovolené s koňmi je, že najdete společné téma se svojí dcerou. A to je k nezaplacení.


Podívejte se na stáje a statky s naší certifikací "Prázdniny na venkově".


bottom of page