top of page

Chata Farma

Dolní Malá Úpa 88, Dolní Malá Úpa, Malá Úpa-Pec pod Sněžkou 1, Česko

Chata Farma

Farma, řemesla, regionální produkty, zážitky, kurzy vaření, animoterapie, dovolená s dětmi


Když do Krkonoš, tak jedině na Chatu Farma! Čeká na vás rodinná atmosféra, úchvatné výhledy, krásné ovečky a výtečné jídlo. Na farmě se můžete ubytovat a podnikat výlety do okolí, nebo se účastnit kurzů animoterapie, vaření a zpracování vlny.


Ubytování – ve 3 dvoulůžkových a 3 třílůžkových stylových pokojích.


Agroturistika – kdo chce, může se zapojit do péče o ovce a horské hospodářství a zapomenout na nevyřízené maily, telefonáty i sociální sítě.


Farma – na farmě chováme kromě dalších zvířat i stádo Walliserských ovcí, které bylo vyšlechtěno ve Švýcarsku. Snáší velmi dobře vysokou nadmořskou výšku a dokáže výborně spásat horské louky. Naše ovce stříháme dvakrát ročně. Ostříhané ovčí rouno sami zpracováváme na vlnu a následně na vlněné výrobky.


Animoterapie – je založená na kontaktu člověka a zvířete, může zmírnit stres nebo rozvíjet motoriku. Zvířata dokáží člověka doslova nabít energií, zahnat všechny jeho chmury a trápení, zlepšit náladu a dokonce zdravotní stav.


Zpracování vlny – můžete si u nás vyzkoušet, jestli se vám bude lépe spřádat na jedno nebo dvoušlapu (kolovratu poháněném jednou nebo dvěma nohama). Rozvinete svou kreativitu při výrobě vlněných mýdel a dalších výrobků, které jsou krásné a účelné zároveň.


Borůvky a houby – šetrné trhání borůvek a brusinek dává základ k výrobě domácích marmelád a moštů a okolní lesy umožňují znalcům sbírat houby po celý rok. Celoročně z nich připravujeme dobroty i pro vás.


Kurzy vaření – v průběhu roky vypisujeme kurzy na využití surovin kolem nás. Ukážeme vám, kde nasbírat ty nejlepší houby, brusinky, borůvky a další. Poté vás naučíme, jak z nich připravit ty nejlepší marmelády, mošty, koláče, knedlíky, zavařeniny.


Lokalita - budete nadšeni z nezapomenutelných výhledů na horské vrcholy i do hlubokých údolí, v nastalém tichu uslyšíte zurčet potůčky a ucítíte vůně, které z parfumerií neznáte.

 

Na všechny aktivity je důležité si předem domluvit termín!!!
Rezervace ubytování, kurzů a aktivit nejlépe přímo s námi.

Kontakt

Sobotkovi

+420 733 219 667

Adresa

Region

Královéhradecký kraj

Dolní Malá Úpa 88, Dolní Malá Úpa, Malá Úpa-Pec pod Sněžkou 1, Česko

bottom of page