IC Petrovice u Karviné, z.s.

čp. 177,73572 Petrovice u Karviné +420 736 627 935 - Markéta Nováková icmpetroviceuk.cz

O nás


Zážitkové programy:

Komunitní pečení chleba – pečeme pecen
Ač dnes není chleba ani jiného pečiva nedostatek, koupit si ho můžeme v supermarketu i malém vesnickém obchodě, není nad vlastnoručně upečený pecen. V rámci našeho programu si chléb vlastnoručně upečete v naší komunitní peci.

Rotiglova bylinková zahrádka
Rotiglova bylinná zahrada byla v Petrovicích u Karviné založena v roce 2017. Zahrada je umístěna v objektu Informačního centra a skládá se celkem ze 7 bylinných záhonů. Naleznete zde bylinky nejen do kuchyně, ale také k využití v kosmetice či k léčení. Můžete se též zúčastnit některého z programů tematicky zaměřených na využití přírodních zdrojů v každodenním životě. Informační centrum nabízí tematické programy zaměřené na životní prostředí, byliny, místní kulturní památky. Vybrat si můžete dle aktuální nabídky pro veřejnost nebo si program pro skupiny přímo u nás objednat.

Vedle našeho informačního centra sídlí kavárna, kde si můžete zakoupit zákusky, které pro vás pečou přímo v kavárně, ochutnat regionální pivo nebo například kávu z nedaleké rodinné pražírny.

Rotiglova bylinková zahrada se smyslovými chodníky Komunitní pečení chleba a dalšího pečiva Více informací o zážitcích a plánovaných akcích najdete na našem webu icmpetroviceuk.cz.

Služby a vybavení

Všechny veřejné prostory jsou nekuřácké Zahrada

Možnost platby

V hotovosti na místě

Jídlo

Kavárna

Internet

Wifi

Děti

Děti jsou vítány

Pozice na mapě