Třeštický mlýn

č.p.32,58856 Třeštice +420 777 014 947 - Abraham Hofhanzl www.mlyn-trestice.cz

O nás


Penzion Třeštický mlýn se nachází v srdci Českomoravské vrchoviny v polovině cesty mezi městy Třešť a Telč, na okraji malebné vesničky Třeštice.
Areál Třeštického mlýna je tvořen budovou starého mlýna a budovami s uzavřeným dvorem. Areál penzionu zajišťuje maximální soukromí.
K ubytování v apartmánech nabízíme i přednáškový sál se zázemím pro pořádání firemních a společenských akcí, vinárnu, relaxační a sportovní centrum, saunu a dětské hřiště. Celý areál penzionu je samostatný, mimo silniční komunikaci a umožňuje bezpečné parkování automobilů, motocyklů, má úschovnu kol.
Penzion je nekuřácký. Pobyt s domácími mazlíčky lze sjednat po domluvě. V obytných prostorách penzionu se přezouvá a používá se domácí obuv.

Ubytování:
Budova - A (Starý mlýn) - apartmány jsou přístupné po schodišti z chodby v přízemí budovy mlýna a jsou umístěny v podkroví původní obytné části budovy bývalého mlýna, a tak zajišťují naprostý klid a soukromí všem hostům penzionu. Tři apartmány jsou postaveny z prvotřídních přírodních materiálů (cihlové zdivo, dřevo - dub, smrk, přírodní keramická dlažba), které ctí tradici a historii celého objektu. Objekt je vytápěn centrálně formou podlahového topení za využití kombinace ekologických zdrojů energie.
Apartmán A1 + A2 + A3

Budova - B - samostatná novostavba se dvěma velkými apartmány stojí na místě bývalé stodoly s chlévy. Objekt byl postaven s ohledem na původní vzhled konírny a splňuje nároky hostů na zdravý životní styl, pohodlí a relaxaci. Dva apartmány jsou postaveny z prvotřídních přírodních materiálů (cihlové zdivo, kámen, dřevo - dub, smrk, přírodní keramická dlažba), které ctí tradici a historii celého mlýna. Objekt je řešen jako přízemní budova s podkrovím a je rozdělen na dvě samostatné bytové jednotky se společnou vstupní halou (možnost uložení kol, kočárků apod. Celý objekt je vytápěn kombinací ekologických zdrojů energie - tepelné čerpadlo, kachlová kamna.
Apartmán B1 + B2

Pokoje


Apartmán B2

Pohodlný mezonetový byt se severo-jižní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou s úložnými prostory, do které se vchází dveřmi vpravo z prostorné společné vstupní haly. V chodbě se nachází samostatné WC. Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s dispozičně oddělenou místností kuchyně (sklokeramická deska, myčka, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba a plně vybavená nádobím a kuchyňskými potřebami). Společenský pokoj má samostatně stojící kachlová kamna pro vytápění celého apartmánu. Z této místnosti vede dřevěné schodiště do podkroví se dvěma velkými ložnicemi (dvojlůžko, rozkládací gauč, jednolůžko,, dvoulůžko a dvě jednolůžka) s úložnými prostory. V podkroví je chodba a koupelna (vana, umyvadlo, WC).
  • Kapacita: 0

Apartmán B1

Pohodlný mezonetový byt se severo-jižní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou s úložnými prostory, do které se vchází dveřmi vlevo z prostorné společné vstupní haly. V chodbě se nachází koupelna (umyvadlo, sprchový kout) a samostatné WC. Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s dispozičně oddělenou místností kuchyně (sklokeramická deska, myčka, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba a plně vybavená nádobím a kuchyňskými potřebami). Společenský pokoj má samostatně stojící kachlová kamna pro vytápění celého apartmánu. Z této místnosti vede dřevěné schodiště do podkroví s velkou ložnicí (dvojlůžko a dvě samostatná lůžka) a úložnými prostory.
  • Kapacita: 0

Apartmán A3

Pohodlný podkrovní byt se střešními okny a krásným výhledem s východní orientací. Apartmán je tvořen chodbou, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Na chodbu navazují dva pokoje. Vlevo prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s rozkládacím gaučem a kuchyňským koutem (sklokeramická deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, plně vybavená nádobím a kuchyňskými potřebami) a vpravo ložnice s dvojlůžkem. Apartmán je s možností dvou přistýlek.
  • Kapacita: 0

Apartmán A2

Pohodlná podkrovní garsoniéra se střešními okny se západní orientací. Apartmán je tvořen chodbou s úložnými prostory, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj s kuchyňským koutem (sklokeramická deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, plné vybavení nádobím a kuchyňskými potřebami). Tato místnost je vybavena dvěma lůžky s možností dvou přistýlek.
  • Kapacita: 0

Apartmán A1

Pohodlný podkrovní byt se štítovým oknem a střešními okny s východo-západní orientací. Apartmán je tvořen vstupní chodbou s úložnými prostory, ze které se vchází do koupelny (umyvadlo, sprchový kout, toaleta). Na chodbu navazuje prostorná místnost určená jako společenský pokoj - jídelna s rozkládacím gaučem a kuchyňským koutem (sklokeramická deska, lednička, varná konvice, mikrovlnná trouba, plné vybavení nádobím a kuchyňskými potřebami). Na tuto místnost navazuje ložnice s dvojlůžkem. Možnost čtyř přistýlek.
  • Kapacita: 0

Služby a vybavení

Všechny veřejné prostory jsou nekuřácké

Pozice na mapě