Jihočeské zemědělské muzeum, o.p.s.

Netěchovice 14,375 01 Týn nad Vltavou +420 601 299 113 - Mgr. Ivana Cihlářová www.zemedelske-muzeum.cz

O nás


Muzeum, kde zemědělství prochází všemi smysly a zábava zde čeká na všechny generace. Návštěvníci se zde dozví mnoho informací o životě na venkově a řemeslné výrobě, na většinu exponátů si mohou sáhnout a spoustu činností spojených se zemědělskou výrobou i sami vyzkoušet přímo v interaktivních expozicích. Děti se mohou vyřádit v dětském agrokoutku přímo v expozici, v Agrohopsáriu na balíkách slámy a sena, vylézt si na traktory na dvoře muzea, projet se na šlapacích traktorech, nakrmit zvířátka na minifarmě a mnoho dalšího. Pro školní skupiny pořádáme vzdělávací programy a pro rodiny zážitkové programy. Krom toho organizujeme tradiční akce jako Dožínky, Zabijačku nebo Farmářské dny. Přímo  v budově muzea je možné zakoupit hovězí maso z domácího chovu a mléčné výrobky.


Přímo v budově statku, kde sídlí muzeum, je možné zakoupit vyzrálé hovězí maso z místního chovu a mléčné výrobky z minimlékárny.

Zážitkem je už samotná návštěva muzea. Přímo v expozicích je řada interaktivních prvků, které si návštěvníci mohou vyzkoušet a díky tomu snáze pochopit, jak jednotlivé stroje a nástroje fungovaly. Krom toho se děti mohou svézt na šlapacích traktorech nebo si sednout na ty skutečné, velké. Vyřádit se mohou v dětském Agrokoutku nebo venku na seně a slámě v Agrohopsáriu. Krom toho pořádáme akce pro veřejnost a řemeslné kurzy. Zážitkové programy nabízíme školním skupinám, rodinám i partě kamarádů. Více informací je na našem webu: www.zemedelske-muzeum.cz.

K muzeu patří i MINIFARMA s hospodářskými zvířaty (kozy, ovce, kravička, drůbež a králíci). Nabízíme zážitkový program zaměřený na péči o zvířata nebo možnost navštívit naši minifarmu v předem určených časech.

Možnost platby

V hotovosti na místě Kartou

Jídlo

Bez jídla

Na statku

Prodej ze dvora Čerstvé produkty Jízda traktorem

Děti

Děti jsou vítány Vybavení pro malé děti Herna Dětské hřiště Hračky

Pozice na mapě