Statek Zelený dub

Dubí Hora 9,397 01 Drhovle +420 799 512 051 - Michal Jursa www.zelenydub.cz

O nás


Ubytování na krásném zrekonstruovaném statku v jižních Čechách - Vaše místo pro klidnou dovolenou i pro dny plné zážitků uprostřed malebné jihočeské přírody, kde si můžete před spaním opravdu počítat ovečky. 

Náš statek vám nabízí ubytování ve třech identických apartmánech, které jsou koncipovány jako plnohodnotné byty. Každý apartmán je v přízemí vybaven obývacím prostorem s TV a plně vybavenou kuchyní s jídelnou. V patře se nachází koupelna se sprchovým koutem a dvěma ložnicemi, určenými pro pobyt čtyř lidí. Jedna ložnice je vybavena dvoulůžkem, druhá má dvě samostatné postele. V každém apartmánu je samozřejmostí Wi-Fi.

Pro méně náročné klienty máme k dispozici dva pokoje. Jedná se o jeden dvoulůžkový a jeden pětilůžkový pokoj. K tomuto typu ubytování není k dispozici kuchyně, pouze koupelna s wc, společná pro oba pokoje.

Věnujeme se chovu Východofríských ovcí, které máme především na mléko. Rádi Vás seznámíme s chovem, vezmeme na návštěvu k ovečkám a provedeme fungováním statku. Vlastní produkci mléka zpracováváme ve faremní minimlékárně. Vyrábíme lahodný a jemný ovčí jogurt, skvělý čerstvý sýr a naší vlajkovou lodí pro letní grilovací sezónu je sýr Grilovec, jenž nejlépe chutná se zlatavou kůrkou z grilu. Pro dny, kde počasí úplně nepřeje máme společenskou místnost, kde je možné si dát něco pro osvěžení těla i ducha. 

Pokoje


Rodinné apartmány

Máme pro vás připraveny tři rodinné mezonetové apartmány. V přízemí naleznete obytný prostor s vybavenou kuchyní, jídelním koutem, sedačkou a televizí, který vám poskytne dostatek prostoru po celý den. V horním patře pak je situováno sociální zařízení a dvě ložnice. V jedné ložnici najdete dvoulůžko a v té druhé dvě samostatné postele, je to takový náš koncept "rodiče s dětmi". Apartmán lze pro větší rodiny a při troše dobré vůle doplnit o přistýlku, ale tuto možnost prosím domluvme předem např. telefonicky. Pod schodištěm je možné uložit pohodlně čtyři kola nebo zaparkovat kočárek.
  • Kapacita: 12

Na našem statku chováme východofríské ovce, což je mléčné plemeno a z jejich výborného mléka vyrábíme ovčí mléčné dobroty. Mléčná sezóna začíná obvykle někdy na přelomu dubna a května a konec naší produkce nastává nejčastěji někdy v polovině září. Po tuto dobu pro vás vyrábíme výborné jogurty, svěží čerstvý sýr, výborný tvaroh a v létě tak oblíbený sýr Grilovec určený především k telené úpravě na grilu.

Během pobytu se můžete kdykoliv zúčastnit života na statku, přiložit ruku k dílu, vyčistit výběh nebo vyhřebelcovat koně, zkusit si podojit ovci nebo jen nakrmit kozičky, je to na vás, rádi vás provedeme či přibereme prakticky k čemukoliv.

Náš statek vám umožní setkání s našimi ovečkami, kozami a koníky. Ovce chováme pro užitek, kozy pro obveselení a pro zlost a koníky pro potěchu duše a samozřejmě taky pro radost.

Služby a vybavení

Všechny veřejné prostory jsou nekuřácké Půjčování společenských her Průvodce po okolí Nekuřácké pokoje

Možnost platby

V hotovosti na místě Kartou Převodem

Jídlo

Bez jídla

Internet

Wifi

Na statku

Prodej ze dvora Rodinná atmosféra Čerstvé produkty Pomoc na statku

Děti

Děti jsou vítány Vybavení pro malé děti Dětské hřiště Domeček na hraní

Pozice na mapě