Statek U Rajmunda

Malé Karlovice 751,756 06 Velké Karlovice +420 604 484 404 - Věra Lusková www.urajmunda.cz

O nás


Na Statku U Rajmunda najdete úplně jiné ubytování než v centru Velkých Karlovic. 
Budete spát na opravdovém statku, kde se hospodaří.  Nečekejte komerční ruch. /pokladnu, bufet/. Ani plno personálu. Hospodaříme tady ve třech lidech. A snažíme se, abyste se u nás cítili jako u známých na chalupě, kam se rádi vrátíte. Zakládáme si na domácím přátelském prostředí. Při příjezdu Vás vždy s radostí uvítá smečka našich „vítacích psů“ . Monty , Meggy, Lajka a Lak. Pomalu se přimotá lenošné prase Jack a morák Jožin se bude před Vámi naparovat tak dlouho, dokud ho nepohladíte. Když se u nás ubytujete, možná Vás probudí  kokrhání  kohouta, švitoření  hus a kačen, svolávání krav na dojení nebo řehtání koně.   
A nebo taky ne. Třeba se  Vám nebude chtít ani vstávat z postele v krásně zařízených a čistých pokojích, protože u nás na statku se úžasně spí a odpočívá. Zvířat se nemusíte bát, většina  je ochočená a zvyklá na prohlídky v ohradách. Nechají se fotit, hladit a krmit. Jsou víc zvědavá na Vás, než vy na ně. 
Pro děti máme plno hraček a nářadí,  se kterými si můžou hrát. Na statku můžete  jen tak lenošit, dát si dobrou kávu nebo víno a v létě na terase točené pivečko, roztáhnout si deku na trávník a jen tak odpočívat.  Jsme na samotě v lese.  
Je tu krásná valašská příroda, odkud je mnoho možností, kam vyrazit na pěší nebo cyklistickou túru. Na Malý a Velký Javorník, Javorníček, přes Příschlop do Velkých Karlovic, Na Kasárna.  Na delší výlety autem do Rožnova pod Radhoštěm, na Pustevny, v létě za  koupáním v nedalekém přírodním koupališti  „Balatonu“ v Novém Hrozenkově. 
Pokud chcete zůstat celý den na statku, můžete se zapojit do běžných prací na hospodářství a vyzkoušet si je. Dojení, štípaní dřeva, kydání hnoje, poklízení zvířat. Focení na statku je samozřejmě povoleno. 
Chcete- li si vařit, rezervujte si raději chalupu Výminek. Je tu plně vybavená kuchyň. 
V případě, že si rezervujete pokoj, máte k dispozici společnou mikrovlnku a lednici . V tomto  případě nabízíme  POLOPENZI. Připravujeme jak běžná jídla tak i výrobky z domácích surovin.   
A hlavně si nezapomeňte vzít GUMÁKY a pláštěnky. Pro Vás i děti. Ať se můžete pohybovat po celém statku a i když prší.

Pozice na mapě