Příroda kolem nás, o.p.s.

Panská 229,742 13 Studénka +420 724 061 721 - Sabina Poukarová www.jarosuv-statek.cz

O nás


Pokud máte rádi přírodu a zvířata, jistě se budete cítit dobře s námi na Příroda kolem nás, o.p.s., středisko ekologické výchovy Jarošův statek Studénka , obklopeni vzrostlými stromy, v jejichž korunách si prozpěvují ptáci, poníky poklidně se pasoucími v ohradách a dalšími zvířátky. Připravujeme řadu programů pro jednotlivce i skupinky, ale přijít na procházku můžete třeba jen tak... odpočinout si po náročném dni, relaxovat a načerpat novou energii.

Certifikovaný zážitek se odehrává ve středisku ekologické výchovy Jarošův statek ve Studénce. Tento rozlehlý historický statek je součástí areálu zámku Studénka, leží v jeho těsné blízkosti a sousedí se zámeckou zahradou, se kterou je propojen několika vstupy. Kdysi sloužil jako hospodářský dvůr zámeckým pánům, po revoluci zde sídlily různé firmy, nyní jej opět vracíme jeho původnímu  hospodářskému účelu. 
Hlavní náplní zážitku je vždy přímý kontakt se zvířaty: mazlení, hlazení a krmení zvířat, děti si mohou vyzkoušet základní péči o zvířata a jednoduché farmářské dovednosti např. kartáčovaní a čištění poníků a koní, vyvážení bobků z boxů zvířat, vožení čistých pilin a vody, zametání. Dozví se mnoho vědomostí a své znalosti si mohou vyzkoušet ve vědomostních hrách nebo si projít questingovou naučnou trasu po statku.  Pod dozorem lektora mohou vejít do hrady s králíky nebo mini ovečkami a nakrmit je speciálními granulkami nebo zeleninou. Děti se mohou povozit na koních a ponících, protáhnout se při pohybových hrách (skákání v pytli, vožení pytle v kolečkách, hod podkovou a další) nebo se zabavit při tvořivých dílničkách. Zážitky jsou vždy modifikovány podle ročního období a vztahují se k některé události, tak si návštěvníci mohou vyzkoušet pletení karabáčů, malování velikonočních vajíček, vyrábění velikonočních, podzimních nebo vánočních ozdob z přírodních materiálů, mohou vybrat jména pro narozená mláďata a účastnit se křtin, vyrobit dárek pro maminku nebo tatínka, zatančit si na letní párty, vyzkoušet si střelbu z luku a mnoho dalšího. 
 
Po celou dobu je návštěvníkům k dispozici celý areál a také odpočinková zóna v našem sadu, který sousedí s dětským koutkem. K dispozici je občerstvení – grilované speciality, steaky, klobásky, hermelín, sladké i slané palačinky, dezerty, točené alko i nealko pivo, kofola. 

Všechny aktivity probíhají pod bedlivým dozorem lektora, který dětem vše ukazuje a pomáhá jim. Aktivity jsou vhodné i pro nejmenší děti od 1 roku  a také pro hendikepované osoby. 

Poskytujeme také individuální i skupinové zážitkové programy pro hendikepované osoby. 

Žijeme ve velmi hektické době, obklopeni technickými vymoženostmi, často ve stresu a spěchu. Rádi bychom, aby se Jarošův statek stal místem, kde se lidé mohou na chvíli zastavit a zapomenout na každodenní starosti, kde děti vymění virtuální prostředí počítačových her za kontakt s hebkou srstí živých zvířat. Aby se stal místem, kde všichni lidé mají možnost učit se žít v souladu s přírodou, s druhými lidmi i sami se sebou.

Těšíme se na Vaši návštěvu
Pozice na mapě