Turistatek Javořice

Lhotka 10,588 56 Telč +420 777 317 111 - Petr Novák www.javorice.cz

Parametry


 • 800 CZK
  Cena za pokoj a noc od
 • 20
  Kapacita

O nás


Vítejte ve Lhotce u Telče, na statku, který v těchto místech stojí již více než 400 let. 
Na naší rodinné farmě chováme ovce a včely, část domu jsme přestavěli na penzion se sedmi pokoji a zázemí zahradního kempu s dvaceti místy. Ze stáje vznikla společenská místnost pro 20 osob s krbem, barem a promítacím plátnem pro školení a oslavy, na okraji pastvin jsme vybudovali hřiště na volejbal. 
Z ovoce z vlastního sadu Vám nabídneme sladké mošty, z vlny našich ovcí přikrývky, pod kterými se krásně spí a kromě medu od našich včel můžete ochutnat i lahodnou medovinu.

Pokoje


1

Třílůžkový pokoj s přistýlkou, okno do dvora. Vlastní příslušensství.
 • Kapacita: 3

2

Dvojlůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím, dvě samostatné postele stojící vedle sebe. Střešní okno do zahrady.
 • Kapacita: 2

3

Dvojlůžkový pokoj s vlastním příslušenstvím, střešní okno do zahrady, dvojlůžko.
 • Kapacita: 2

4

Třílůžkový podkrovní pokoj s vlastní koupelnou, okna do zahrady a do dvora.
 • Kapacita: 3

5+6

Podkrovní apartmán s vlastní koupelnou, třílůžkový a dvojlůžkový pokoj, samostatné postele. Střešní okna do zahrady.
 • Kapacita: 5

7

Čtyřlůžkový pokoj (dvojlůžko + 2 samostatná lůžka) s vlastním příslušenstvím, okna do dvora.
 • Kapacita: 4

Z ovoce z vlastního sadu Vám nabídneme sladké mošty a marmelády, z vlny našich ovcí přikrývky, pod kterými se krásně spí a kromě medu od našich včel můžete ochutnat i lahodnou medovinu. V letní sezóně můžete ochutnat třešně, višně, rybíz, maliny a ostružiny, napodzim jablka, hrušky, švestky a červený a černý jeřáb (aronie). Na nevelké ploše pěsstujeme brambory, nejčastěji varný typ A, který máme rádi a není běžně v obchodech k dostání.

Kromě běžných zážitků jako je koupání v okolních rybnících a lomech, vycházka do lesa či návštěva pamětihodností Vás můžeme svézt v traktoru, vzít Vás s sebou do lesa, když kácíme stromy nebo na pilu, když z nich řežeme trámy, fošny a prkna. Bratr Vás vezme do včelína a popovídá o tom, jak se chovají včely, mimo hlavní sezónu si můžete zkusit práci s ovčí vlnou nebo včelím voskem. Zjara se můžete zúčastnit stříhání ovcí (nutno ohlásit zájem nejpozději do konce dubna, termín je pohyblivý).

Chováme ovce plemene Suffolk a k tomu alé stádo ovcí Kamerunských, které jsou Vám více k dispozici, než ty prvně jmenované. Pak tu máme několik koček, bratr má psa a včely, babička slepice.

Služby a vybavení

Všechny veřejné prostory jsou nekuřácké Půjčování společenských her Průvodce po okolí Půjčovna kol Čítárna Domácí mazlíčci vítáni Zahrada Lyžárna Recepce Nekuřácké pokoje

Možnost platby

V hotovosti na místě Převodem

Jídlo

Nocleh se snídaní Vinotéka Snídaně formou bufetu

Internet

Wifi

Na statku

Prodej ze dvora Rodinná atmosféra Rybník na koupání Čerstvé produkty Pomoc na statku Jízda traktorem Sad Zahrada/louka Domácí zahrada Degustace destilátů Degustace vín

Děti

Děti jsou vítány Vybavení pro malé děti Herna

Pozice na mapě