Pension U Sebastiana

Hodousice 32,340 22 Nýrsko +420 721 216 490 - Lucie Hrabětová www.usebastiana.cz

Parametry


  • 26
    Kapacita

O nás


**** ubytování s dětmi na Šumavě 


POLOHA NA POLOSAMOTĚ, VEDLE LESA A LUK

Pension U Sebastiana je zasazen do šumavského podhůří.  Leží na polosamotě, na okraji malé vesnice Hodousice na Šumavě, v okresu Klatovy u obce Nýrsko. Z jedné strany je penzion obklopen lesem, z druhé strany loukami s výhledem na české a německé hory. Je ideální pro ty, kteří vyhledávají klidnou rodinnou dovolenou. Penzion je posledním domem ve vesnici. Za ním už je jen cesta, která Vás během pár minut dovede k ohradám s koňmi, do lesa a na louky. 

FARMA

Penzion je součástí zemědělské farmy. Majitelé pěstují obilí a pro potěšení chovají koně. Dětem i dospělým rádi zajistí projížďku na koni šumavskou přírodou či zajistí výuku na kruhové jízdárně, která se nachází přímo na rozlehlé zahradě pensionu. V období prací na poli malé (i velké:)) zvědavce rádi svezou v traktoru či kombajnu.

ZAMĚŘENO NA DĚTI

Ubytování je velmi vhodné pro dovolenou s dětmi na Šumavě. Pro děti je připraveno venkovní dětské hřiště, vnitřní dětský koutek a spousta dalšího nezbytného vybavení jako jsou dětské postýlky, jídelní židličky, dětské nádobí, dětský nábytek, nočníky, stupátka a další. Většina pobytů jsou rodiny s dětmi. Penzion obdržel zlatý certifikát baby-friendly certificate. 80 % pobytů představují rodiny s malými dětmi.

REGIONÁLNÍ POTRAVINY


POSEZENÍ S KRBEM, TERASA, GRIL, OHNIŠTĚ

V prostorách pensionu je možné mimo relaxace na rozlehlé zahradě či grilování na terase využít také společenskou místnost s krbem a kulečníkem. Gril včetně veškerého vybavení je plně k dispozici. Součástí společenské místnosti je i vnitřní dětský koutek, vhodný také v případě nepřízně počasí.

RODINNÉ APARTMÁNY

Penzion nabízí čtyři plně vybavené apartmány ve standardu **** certifikované Českým svazem venkovské turistiky a agroturistiky. Každý apartmán má dvě až tři ložnice, vlastní kuchyň a koupelnou. Maximální kapacita domu je 27 osob. Penzion je možné pronajmout i jako objekt, tedy jako Dům s 8 ložnicemi – tuto možnost často využívají velké rodiny a skupiny přátel. Penzion funguje celoročně. 


PŮJČOVNA KOL


Pokoje


Apartmán Superior se 2 ložnicemi a s balkonem (90 m2)

Jedná se o apartmán v 1. patře domu s kapacitou až 8 osob. Jeho dominantou je prostorný obývací pokoj se třemi sedačkami, kde příjemně posedí i větší skupina osob či dvě rodiny. Apartmán je oblíbený také díky balkonu, na který je vstup z obou ložnic. Z balkonu dohlédnete na blízký Pajrek či vzdálenější hory Hohenbogen a Velký a Malý Ostrý. Ložnice jsou skutečně prostorné, každá má jednu manželskou postel a dvě jednolůžka. Kuchyň, kterou od obývacího pokoje dělí barový pult, je plně zařízena spotřebiči a nádobím, její součástí je i myčka.
  • Kapacita: 8

Apartmán Superior se 2 ložnicemi (70 m2)

Tento apartmán se nachází ve zvýšeném přízemí domu a má kapacitu až 7 osob. Z prostorné haly vcházíte postupně do koupelny, jedné ložnice s kapacitou 4 osoby a obývacího pokoje s kuchyní, za nímž se nachází ještě druhá ložnice pro 3 osoby. Interiéry jsou příjemně světlé, dominantou je dřevo a tradiční venkovský styl. Apartmán má výhledy do lesa a do zahrady. Kuchyň je plně vybavena, nechybí ani myčka.
  • Kapacita: 7

Mezonetový Apartmán se 3 ložnicemi (85 m2)

Jedná se o nejlepší a nejnovější apartmán s kapacitou až 8 osob ve třech ložnicích. Apartmán jen umístěn v 1. patře a v podkroví. Dominantou je otevřený krov se starožitným lustrem a pochozí galerie. V apartmá dominuje dřevo a kámen. Masivní dřevěné dveře, schody a kuchyň – vše vyrobeno na míru šumavskými truhláři. Výhodou jsou dva vstupy do apartmánu – první z vnitřní části domu a druhý venkovní, jež vede přímo na terasu se zahradou. Do apartmá vstupujete přes obývací pokoj s plně zařízenou kuchyní vč. myčky chodbou postupně do dvou ložnice (2 x 3 os.) a dvou koupelen. V jedné koupelně je vana, WC a pračka se sušičkou. Druhá koupelna má sprchový kout a WC. Ve třetí, podkrovní ložnici, je spaní pro 2 os. na manželské posteli s úžasnými výhledy na české i německé hory.
  • Kapacita: 8

Apartmán s 1 ložnicí (30 m2)

Jedná se o náš nejmenší apartmán. Je oblíbený díky soukromému vchodu přímo z terasy. S ohledem na velikost tento apartmán doporučujeme spíše párům a rodinám s jedním dítětem. Apartmán se skládá z obývací prostoru s kuchyňským koutem a jídelním stolem, koupelny se sprchou a WC a jednou ložnicí se třemi lůžky (manželská postel a nad ní v patře jednolůžko).
  • Kapacita: 3

Regionální šumavské potraviny, které je možné ochutnat přímo v penzionu (vše bez konzervantů a přidané chemie): domácí mléčné výrobky z rodinné Farmy Spůle (mléko, máslo, jogurty, kefíry, kravské a kozí sýry), pravý šumavský med od Ladislava Tomana (jeden z předních chovatelů šlechtitelského chovu matek v ČR), šumavské medové pečivo od paní Marcely Javorské, ručně sbírané borůvky z Turnerovy Chaty u Vydry, vejce z volného chovu z rodinné slepičí farmy Bezděkov u Klatov.

Jízda na koni. Jízda v traktoru a kombajnu - během sezonních prací na poli.

Pět minut chůze od penzionu jsou ohrady s koňmi. Dětem i dospělým majitelé rádi zprostředkují výuku na koni na kruhové jízdárně či vycházku okolní přírodou. I nejmenší děti okolo dvou či tří let se mohou povozit na koních. Na okolních loukách jsou často vidět krávy s telátky.

Služby a vybavení

Půjčování společenských her Průvodce po okolí Půjčovna kol Zahrada Obývací pokoj Nekuřácké pokoje

Možnost platby

V hotovosti na místě Převodem

Jídlo

Regionální speciality

Internet

Wifi

Na statku

Rodinná atmosféra Čerstvé produkty Jízda traktorem Zahrada/louka

Děti

Děti jsou vítány Vybavení pro malé děti Herna Dětské hřiště Hračky

Pozice na mapě