Centrum Veronica Hostětín

Hostětín 86,687 71 Hostětín +420 572 630 670 - Mgr. Hana Machů www.hostetin.veronica.cz

O nás


Dům, který žije ze slunce, vodu mu čistí rostliny, je vytápěn biomasou a zásobován deštěm. Ochutnáte biomošt přímo od zdroje, poznáte matickou krajinu Bílých Karpat a v noci uvidíte na hvězdy. Odoláte?

 

Ubytujeme vás v 10 pokojích (25 lůžek, 5 přistýlek), každý má vlastní sociální zařízení.

Pro individuální vaření je k dispozici kuchyňka, skupinám uvaříme naši vyhlášenou domácí stravu s využitím biopotravin, místních a fairtradových surovin. Přímo od pramene si pochutnáte na známém hostětínském biomoštu.

Dům obklopuje ukázková přírodní zahrada a ovocný sad, který poskytuje ideální prostředí pro relax či akci v přírodě. Lze využít i venkovní učebnu. Prostředí je velmi vhodné i pro rodinnou dovolenou.

Hostětín je ekologická obec, kterou navštívil i princ Charles. Odpadní vodu zde čistí rostliny, domy jsou centrálně vytápěny dřevem, ohřev vody zajišťuje slunce a v noci je vidět na hvězdy díky šetrnému veřejnému osvětlení. Zveme vás na prohlídku ekologických projektů: přírodní zahrada a ukázkový sad, kořenová čistírna odpadních vod, pasivní dům Centra Veronica, biomoštárna, obecní výtopna na biomasu, využívání solárních technologií, šetrné veřejné osvětlení. Můžete přijet individuálně nebo si objednat lektorovanou exkurzi

Vydejte se i do magické krajiny Bílých Karpat. Čekají na vás Sochy v krajině, propojené značenou vycházkovou stezkou. Druhá stezka, Naokolo Hostětína, vás vezme po stopách pamětníků a poznáte na ní, jak se zde dříve žilo. Začíná u obecního úřadu u sochy Zvonička.

Při vícedenním pobytu poznáte unikátní krajinu Moravských Kopanic, kde v obci Žítková žily bohyně, proslavené nyní knihou Kateřiny Tučkové. Zveme vás i do lázní Luhačovice, děti se budou radovat z hradní zříceniny Brumov, v lesoparku Slavičín či v ZOO Zlín. Máme pro vás připraveny výlety s příběhem, ze kterých si určitě vyberete. Těšíme se na vás.

 

Pozice na mapě