Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Region: Vysočina

Centrum Eden

Farma / Koně a jezdectví / Řemeslo / Restaurace a místní speciality

Adresa

Centrum Eden
Nový dvůr 318
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Kontakt

Tel.: 566 788 400
  • Farma
  • Koně a jezdectví
  • Řemeslo
  • Restaurace a místní speciality

Přijeďte k nám

V Horácké vesnici poznáte život našich předků, lidová řemesla, která si budete moci vyzkoušet i Vy sami.V Panském dvoře se dozvíte, jak se vaří pivo, vyrábí bylinkové mýdlo, anebo se stanete na chvíli kovářem a řezbářem. Expozice Příběh půdy Vás pak provede nejen světem zemědělství. Svět živlů – to je Ekopavilon. Najdete zde mnoho aktivit, třeba si zkusíte vyrobit elektřinu na elektrokole. A také tu je připravena jízdárna, kde Vás rádi naučí jezdit na koni. Neváhejte toto místo plné zážitků navštívit.

Ubytujte se u nás

Možnosti stravování

degustační menu z místních surovin

domácí pivo pivovaru EDEN

Vítejte na farmě

Možnosti návštěvy farmy

Zemědělstvím se zabývali již naši předci, proto i my v této tradici pokračujeme a pěstujeme brambory, obilí i zeleninu. K tomu využíváme moderních postupů, které vám zde rádi představíme. Můžete si vyzkoušet, s jakými nástroji a jakými postupy zemědělci pracovali dříve. Na farmě chováme hospodářská zvířata, jako kravičky masného plemene Aberdeen Angus, ovce plemene Suffolk, kozy, koně či slepice. Hospodaříme na 160 hektrech polí a luk a naše produkty si u nás můžete zakoupit.  

Akutální nabídku naší farmy můžete sledovat na webových stránkách: www.farmaeden.cz

Přijeďte na koně

Možnosti jízdy na koni

Pro milovníky jezdectví máme k dispozici naše koníky, na kterých můžete abslovovat výcvik v kryté nebo venkovní jízdárně. Zrenovovaný venkovní povrch jízdárny patří zatím k nejlepším povrchům vůbec.  Koníci jsou vám k dispozici i na projížďky krásnou přírodou Vysočiny. Pokud toužíte po vlastním koni, můžete si jej u nás ustájit i celoročně.

Pro více informací a kontakt na provozovatele, navštivte webové stránky:  www.farmaeden.cz/jizdarna

Vítejte v řemeslné dílně

Podívejte se a vyzkoušejte

V naší horácké vesnici uvidíte repliky dobových stavení z 19. století a ukázky tradičních lidových řemesel, jako například včelař, hrnčíř, tkadlec a mnohá další. Během různých workshopů a kurzů si budete moci řemesla sami vyzkoušet. Například si tu vyzkoušíte předtklacovskou techniku nebo si vyrobíte svíčky z včelího vosku. 

Krom toho se dozvíte, k čemu sloužila pazderna, jak vypadalo obydlí statkáře či mlynáře a uvidíte, jak funguje mlýnské kolo. Sami si zde můžete i namlít vlastní mouku. Součástí vesnice je kaplička a babiččina zvířátka, která si zde budete moci nakrmit, pohladit a povodit.

Vaše hodnocení:

Ohodnoťte prosím, jak jste byli spokojeni s našimi službami. Čím více vajec, tím více bodů a tím lepší hodnocení.

Váš komentář:

Zde prosím připojte svůj komentář a pak klikněte na tlačítko Vložit hodnocení. Bez přidělení vajec / bodů nelze Vaše hodnocení uložit.

Pokud chcete vložit hodnocení,

Předchozí hodnocení:

Jak se k nám dostanete

Nejblíže to k nám budete mít z vlakového nádraží v Bystřici nad Pernštejnem, ze kterého je to k nám pouhých 200 metrů. Kdo se chce projít i městem, tomu doporučujeme příjezd autobusem, procházku zrekonstruovaného náměstí a přes pohádkovou alej Vás červená turistická značka dovede až do Edenu. Pojedete-li k nám autem směrem od Nového Města na Moravě, pak přejeďte téměř celou Bystřici a těsně před značkou konce obce odbočte vpravo, směrem na Horní Rožínku. Před kolejemi poté odbočte vpravo, projedete kolem nádraží a zastavíte přímo před centrem Eden. Pojedete-li k nám od Víru, pak na první křižovatce v Bystřici jeďte rovně, opět smerem na Horní Rožínku a dále jeďte dle pokynů výše. A nakonec, pojedete-li od Štěpánova nad Svratkou, pak na první křižovatce v Bystřici zahněte vlevo, opět směr na Horní Rožínku.
Naše poloha je: 49°30'56.500"N, 16°14'51.703"E
vyhledat trasu z:

Rezervace služeb

Zde můžete vyplnit nezávazný poptávkový formulář a zaslat nám jej. Vyplňte prosím povinné položky označené hvězdičkou, abychom Vám mohli co nejdříve odpovědět.

5 + 1 =
Pole slouží jako ochrana před roboty automaticky vyplňujícími formuláře.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat