Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Region: Jižní Čechy

Dvůr Šaloun

Ubytování / Farma / Koně a jezdectví / Restaurace a místní speciality

Adresa

Dvůr Šaloun
Lomnice nad Lužnicí 227
37816 Lomnice nad Lužnicí

Kontakt

Tel.: 605 779 969
Kontaktní osoba: Lenka Krausová, Lukáš Kraus
 • Ubytování
 • Farma
 • Koně a jezdectví
 • Restaurace a místní speciality
 • Wifi

Přijeďte k nám

Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaném penzionu v srdci Třeboňska vklíněném mezi rybníky Velký Tisý, Koclířov a Služebný. Chováme kozy, koně (Shagya Arab) a krávy (Limousine, Charolais). Vyrábíme a prodáváme kozí produkty (mléko, sýry, tvaroh, syrovátku).

Služby poskytované hostům

 • Půjčování kol
 • Wifi

Vybavení pro děti

 • Hrací kout venkovní
 • Dětské kolo, koloběžka, tříkolka
 • Dětská židlička
 • Dětská postýlka

Ubytujte se u nás

Druh ubytování

 • Penzion

Nabídka ubytování

Ubytovat se můžete v sedmi vzdušných pokojích pro 2-4 osoby, které se nacházejí v prvním nadpodlaží penzionu. Pokoje nejsou podkrovní a poskytují tedy i v parných letních měsících odpočinek v chládku. Celková ubytovací kapacita je 20 lůžek. V přízemí penzionu se nachází společenská místnost s příjemným posezením, výčepem a akváriem s místními sladkovodními rybami. Posedět můžete i na venkovní terase se sklenkou piva či vína. A pozorovat své děti při hře na dětském hřišti (s pískovištěm, houpačkou, skluzavkou a prolézačkami). Parkovat své miláčky s pohonem můžete ve dvoře, miláčky bez pohonu v uzamykatelném objektu. :-)

Možnosti stravování

Bohatá snídaně s domácími výrobky. K dispozici venkovní gril, 3 pokoje mají vlastní kuchyňku. Večer můžete k pivu či vínku ochutnat naše kozí/kravské sýry, případně naložený hermelín, utopence atd. Možnost objednat si pizzu, bagety nebo saláty z blízké Smržovské hospůdky - dovoz zdarma. Nejbližší restaurace/obchod s potravinami jsou v Lomnici nad Lužnicí (1,5 km) a Slověnicích (3km).

Ochutnejte u nás

Nabídka místních produktů

Nabízíme prodej výrobků z kozího mléka (sýry, tvaroh, syrovátka). Po domluvě Vás seznámíme s výrobou sýrů. Naproti přes ulici se nacházejí sádky Šaloun, kde si můžete koupit čerstvou rybu.

Vítejte na farmě

Možnosti návštěvy farmy

Můžete si vyzkoušet nadojit si pro sebe k snídani čerstvé mléko. Uvidíte u nás i kočky, psa a králíka (a za plotem na sádkách i ovečky).

Přijeďte na koně

Možnosti jízdy na koni

Povozíme Vaše dítě na koni.

Možnosti aktivního odpočinku

Objekt je výborný pro cyklisty a turisty (v blízkosti jsou turistické i cyklistické stezky) Rádi Vám ukážeme naši farmu a nabídneme její produkty k odkoupení.

Tipy na výlety v okolí

koupání ve Veselských pískovnách, velké množství naučných stezek podél rybníků (Rožmberk, Svět, Velký Tisý..), Třeboň

Vaše hodnocení:

Ohodnoťte prosím, jak jste byli spokojeni s našimi službami. Čím více vajec, tím více bodů a tím lepší hodnocení.

Váš komentář:

Zde prosím připojte svůj komentář a pak klikněte na tlačítko Vložit hodnocení. Bez přidělení vajec / bodů nelze Vaše hodnocení uložit.

Pokud chcete vložit hodnocení,

Předchozí hodnocení:

Naše poloha je: 49°4'9.149"N, 14°42'38.168"E
vyhledat trasu z:

Rezervace služeb

Zde můžete vyplnit nezávazný poptávkový formulář a zaslat nám jej. Vyplňte prosím povinné položky označené hvězdičkou, abychom Vám mohli co nejdříve odpovědět.

9 + 7 =
Pole slouží jako ochrana před roboty automaticky vyplňujícími formuláře.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat