Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Region: Jižní Čechy

Statek Výštice

Ubytování / Farma / Koně a jezdectví / Řemeslo

Adresa

Statek Výštice
Chlumec 30
373 50 Olešník

Kontakt

Tel.: +420 775 963 325
Kontaktní osoba: Mgr. Iva Pudichová
 • Ubytování
 • Farma
 • Koně a jezdectví
 • Řemeslo
 • Bezbariérové
 • Wifi

Přijeďte k nám

Statek Výštice se nachází 10 km od Hluboké nad Vltavou, na samotě u lesa a rybníka. Na statku máme koně, kozičky, beránka a králíky. Ubytování je možné na pokojích se společným sociálním zařízením (kapacita 44 míst) nebo v apartmánech s vlastním sociálním zařízením (13 míst). Můžete si vyzkoušet klasický život na statku zpestřený dojením koziček nebo výukou jízdy na koních. Protože je statek na úplné samotě, je možný volný pohyb dětí po nejbližším okolí. Nabízíme návštěvu vlastního lanového parku, jízdu na lodičkách na přilehlém rybníku, v těsné blízkosti jsou cyklistické stezky a v Olešníku, cca 2,5 km vzdálené obci, je venkovní koupaliště. Cílem vzdálenějších výletů může být zámek Hluboká nebo Kratochvíle, zoologická zahrada Ohrada a spousta dalších míst, která rádi doporučíme.

Služby poskytované hostům

 • Bezbariérové
 • Psi vítáni
 • Půjčování společenských her
 • Půjčování sportovního vybavení
 • Wifi
 • Zajišťování programů

Vybavení pro děti

 • Dětská postýlka
 • Dětská židlička
 • Hrací kout venkovní
 • Hrací kout v interiéru
 • Program pro děti

Ubytujte se u nás

Druh ubytování

 • Penzion

Nabídka ubytování

Pokoje se společným, nově rekosntruovaným sociálním zařízením mají vchod ze dvora statku, jejich kapacita je 44 míst. Tři samostatně umístěné apartmány s vlastním sociálním zařízením mají kapacitu 13 míst.
Statek je na samotě u lesa a rybníka, proto je možné využít venkovního grilu či ohniště. Statek má vedle společné jídelny (restaurace otevřené pouze pro ubytované hosty) také sál s kapacitou 60 míst.
Přestože jsme na statku uprostřed polí, internet je dostupný :-)
 

Možnosti stravování

K přípravě jídle můžete využít kuchyňky v apartmánech. Všem hostům nabízíme polopenzi nebo plnou penzi dle vlastního výběru. Jsme zaměřeni na českou kuchyni, v jídelníčku máme ale pestrou nabídku jídel. Na statku je restaurace otevřená pouze pro ubytované hosty, nabídka alko i nealko nápojů, trvale naraženo je pivo Kozel 11°, po domluvě může být i Plzeňská 12.

Ochutnejte u nás

Nabídka místních produktů

Pečivo nám zaváží místní pekárna z Dřítně a všechny druhy pečiva jsou vynikající.
Na baru máme vedle klasických nápojů nabídku poněšických likérů a pálenek. Poněšická pálenice se nachází na druhém břehu Vltavy a už byla mnohokrát oceněna soutěžními certifikáty.
 

Vítejte na farmě

Možnosti návštěvy farmy

Na statku chováme kozičky, které od jara 2013 dojíme a vyrábíme kozí sýry. Nabízíme možnost výuky jízdy na koních, ať už pro úplné začátečníky, nebo pro pokročilejší jezdce - ti mohou v doprovodu na vyjížďku do okolních lesů a hájů.

Přijeďte na koně

Možnosti jízdy na koni

Chováme šest koní, z toho jednu haflingu a jednu poničku. Na čtyřech koních je možné po domluvě a podle úrovně jezdců absolvovat procházku v sedle, kdy kůň bude na vodítku nebo jezdecký výcvik na jízdárně. Pokročilejší jezdci mohou absolvovat vyjížďku do terénu pod dohledem cvičitele. Děti mohou absolvovat své první minuty na koni v sedle poničky Meduňky. Se čtyřmi dospěláky jsou ve výběhu dvě dorůstající hříbata.
 

Vítejte v řemeslné dílně

Podívejte se a vyzkoušejte

Hosté si mohou pod našim vedením uplést ošatku na pečivo, košík na stůl nebo stojánek na tužky.

Možnosti aktivního odpočinku

 Jízda na lodích, volejbal a další míčové sporty, petanque, návštěva lanového parku, cyklo nebo pěší výlety po okolí.

Tipy na výlety v okolí

 Zámek Hluboká nad Vltavou, zámek Kratochvíle, ZOO Ohrada, Týn nad Vltavou, krokodýlí farma v Protivíně, informační centrum Temelín

Výštický deníček

 Příběhy ze života na statku si můžete přečíst na pravidelně doplňovaném blogu www.vystice.blog.cz

 

Vaše hodnocení:

Ohodnoťte prosím, jak jste byli spokojeni s našimi službami. Čím více vajec, tím více bodů a tím lepší hodnocení.

Váš komentář:

Zde prosím připojte svůj komentář a pak klikněte na tlačítko Vložit hodnocení. Bez přidělení vajec / bodů nelze Vaše hodnocení uložit.

Pokud chcete vložit hodnocení,

Předchozí hodnocení:

Jak se k nám dostanete

N 49°7´21,131, E 14°23´24,332

Statek Výštice se nachází na samotě na levém břehu Vltavy mezi Hlubokou a Týnem nad Vltavou. Možná doprava – z Prahy je po strakonické na České Budějovice a následně za Pískem odbočíte na Týn nad Vltavou, ale nedojedete až tam. Jeďte přes vesničku Temelín a dále směr Hluboká nad Vltavou. Po výjezdu na hlavní silnici č. 105 sledujte odbočky doprava. Statek Výštice je první odbočka doprava pod kopcem (polní asfaltka) za odbočkou do Nové Vsi. A pokud dojedete až k odbočce na Olešník, znamená to, že jste přejeli.

Pokud pojedete z Prahy na Tábor, pokračujte do Týna nad Vltavou. V Týně pojedete směrem do Hluboké nad Vltavou po silnici č. 105. V polovině cesty mezi Týnem a Hlubokou odbočíte doprava a po polní asfaltové cestě dojedete ke statku. A opět je to první odbočka za odbočkou do Nové Vsi.

Naše poloha je: 49°7'21.129"N, 14°23'24.331"E
vyhledat trasu z:

Rezervace služeb

Zde můžete vyplnit nezávazný poptávkový formulář a zaslat nám jej. Vyplňte prosím povinné položky označené hvězdičkou, abychom Vám mohli co nejdříve odpovědět.

6 + 1 =
Pole slouží jako ochrana před roboty automaticky vyplňujícími formuláře.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat