Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Region: Jižní Čechy

Pohádková kovárna

Řemeslo / Restaurace a místní speciality

Adresa

Pohádková kovárna
Selibov 23
39811 Protivín

Kontakt

Tel.: +420 724 913 100
Kontaktní osoba: Tereza Procházková
  • Řemeslo
  • Restaurace a místní speciality

Přijeďte k nám

Na půli cesty mezi Pískem a Protivínem si uprostřed malebné vesničky Selibov  dali dostaveníčko  hastrmani a víly od Tálínského rybníka, skřítci a další pohádková havěť. Kdo je chce ale spatřit na vlastní oči, musí sebrat odvahu a vstoupit do tajemné Pohádkové kovárny.

Budete moc překvapení až zjistíte, jak se v kovárně zabydleli nejen vodníci, ale také pekelníci  všeho druhu! Ale našich čertů se bát nemusíte - jsou hodní, protože jsou pohádkoví!

Pohádkových postaviček je v tomto muzeu české pohádky nainstalováno téměř sto. Potkáte tu hastrmany, víly, Jeníčka s Mařenkou i zlou Ježibabu, Červenou Karkulku, kováře, čerty a další pohádkové bytosti, které se v tomto starobylém stavení usídlily.Také se tu seznámíte s kovářským náčiním, v kreativní dílně si můžete vyrobit svoji pohádkovou postavičku, projít Stezku čápa Ferdinanda (a vyzkoušet si, jak znáte české pohádky) a v Občerstvovně U Čertova mlýna naplnit hladová bříška.

Několikrát do roka zde pohádková havěť připravuje pro návštěvníky také velké Pohádkové dny v podzámčí - Svěcení jara, Dračí slavnosti, Čertovské posvícení, Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku, pro mlsné jazýčky Štrůdlování  a o poslední adventní neděli zde můžete zhlédnout Živý Betlém.

Nově je součástí areálu také Zvířátkov - zde se seznámíte třeba s králíčky nebo s oslím párečkem Aladinem a Jasmínkou.

Pohádková kovárna získala  v soutěži „Ceny Kudy z nudy 2012“ pořádané agenturou Czechtourism první místo v kategorii Podnikatelský počin a stala se tak na základě hlasování návštěvníků třetím nejlepším výletním místem v rámci celé republiky.

Chcete-li  tedy vstoupit do pohádky, ať jste malí nebo velcí, navštivte starobylou kovárnu v Selibově.

Toto Muzeum české pohádky a zážitkový areál se stalo oblíbeným výletním místem nejen rodin s dětmi. Tak přijeďte i Vy,čerti si již pucují kopýtka,aby se Vám moc líbili!

 

Služby poskytované hostům

  • Průvodcovské služby
  • Půjčování společenských her

Vybavení pro děti

  • Program pro děti
  • Hrací kout venkovní

Ubytujte se u nás

Možnosti stravování

V naší občerstvovně U Čertova mlýna vám rádi nabídneme také něco malého k zakousnutí –  čertí ocásky (klobásky), medvědí placky (palačinky), královské dukáty (bramboráky), nanuky, limonády a pro dospěláky pivečko od hastrmanů (alko a pro ty, kteří řídí bryčku,
i nějaké to nealko) nebo výbornou (nejen ledovou) kávu.

 

 

Vítejte v řemeslné dílně

Podívejte se a vyzkoušejte

Pro šikovné kluky i holky jsme v naší kovárně vybudovali dílničku, kde si všichni mohou vyzkoušet převést svojí fantazii do reality.

Možnosti aktivního odpočinku

V okolí můžete projít Pohádkovou stezku Čápa Ferdinanda. Na sedmi zastaveních najdete pohádkové vyprávění o zajímavých místech, která byste také mohli navštívit. V okolí se můžete vykoupat, sbírat houby nebo si zarybařit. Značené cyklistické a pěší turistické trasy jsou samozřejmostí.

Tipy na výlety v okolí

Jen co by kamenem dohodil, v Protivíně, najdete krásné Muzeum exotiky i Krokodýlí ZOO. V Maleticích zase krásnou tvrz, ale podívat se můžete jen zvenčí...
Zato o kousek dál, v Drslavicích, Vám její obyvatelé rádi ukáží každý kout tohoto skvostu. Cestou zpět můžete zajet do Štětic povozit se na koníčcích nebo do ZOO Ohrada na Hluboké, kde můžete zvířátek pozdravit nepočítaně. Pokud vás omrzí cestování autem, zkusit můžete třeba i plavbu lodí z Týna nad Vltavou.
V Putimi navštivte domácí mazlíčky, kterým se dobře daří v místním Zvířátkově. V Písku pak hlavně páni kluci a tatínkové mohou proniknout do tajů techniky v Královské elektrárně. Na hradě Zvíkov možná uvidíte nefalšovanou princeznu… a když ne tam, tak tady u nás, v Pohádkové kovárně, ji potkáte určitě!

Vaše hodnocení:

Ohodnoťte prosím, jak jste byli spokojeni s našimi službami. Čím více vajec, tím více bodů a tím lepší hodnocení.

Váš komentář:

Zde prosím připojte svůj komentář a pak klikněte na tlačítko Vložit hodnocení. Bez přidělení vajec / bodů nelze Vaše hodnocení uložit.

Pokud chcete vložit hodnocení,

Předchozí hodnocení:

Jitka Kališová, 06.04.2013 21:39

pěkné, trochu strašidelné, ale super nápad (i díky kostýmům), dětem se tam moc líbilo, hlavně když si mohli utrhnout ze zahrádky kouzelnou jahůdku, příjemný personál

Jak se k nám dostanete

Selibov je malebná jihočeská vesnička (část města Protivín v okrese Písek). Nachází se 5 km jižně od historického města Písku směrem na Protivín, na hlavní trase mezinárodní silnice E49 do Českých Budějovic. Z této silnice je v Selibově nutné odbočit do centra vesnice a sjet až přímo k naší Pohádkové kovárně.

UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY: Hlavní silnice je velice frekventovaná a je zde omezená rychlost na 80 km/h. Protože zde někteří řidiči rychlost nedodržují (ale čerti jim to jistě jednou spočítají), prosíme jedtě opatrně a pomalu, abyste stačili včas odbočit z hlavní silnice do středu vesničky. Tato odbočka je hned za cedulí s názvem obce SELIBOV. Přejeme šťasnou cestu!!!

Naše poloha je: 49°15'7.164"N, 14°11'35.948"E
vyhledat trasu z:

Rezervace služeb

Zde můžete vyplnit nezávazný poptávkový formulář a zaslat nám jej. Vyplňte prosím povinné položky označené hvězdičkou, abychom Vám mohli co nejdříve odpovědět.

9 + 1 =
Pole slouží jako ochrana před roboty automaticky vyplňujícími formuláře.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat