Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Region: Vysočina

Turistická chata Studnice

Ubytování / Restaurace a místní speciality

Adresa

Turistická chata Studnice
Studnice 23
592 31 Nové Město na Moravě

Kontakt

Tel.: +420 566 616 238
Kontaktní osoba: Radka Hladíková
 • Ubytování
 • Restaurace a místní speciality
 • Wifi
 • Cyklisté vítáni

Přijeďte k nám

1. Turistická chata Studnice je rodinný penzion, který provozuje rodina Hladíkova ze Studnic. Naším sloganeme je "U nás si odpočinete." Z části je to dáno klidnou lokalitou a z části také tím, že ať už se k nám vydáte z jakéhokoliv směru tak vždycky musíte do kopce. Studnice jsou nejvýše položenou obcí na Vysočině (784 m n. m.). Malá horské vesnice se rozprostírá na stráni pod vrcholem kopce Kopeček 821 m n.m. Kolem jsou jenom lesy a pastviny, vesnice leží mimo hlavní silniční tah takže tudy prakticky neprojíždějí žádná auta. Turistická chata byla postavena v osmdesátých letech minulého století na místě bývalé školy, která byla otevřena v roce 1921.Turisté naší chatu vyhledávají hlavně kvůli nádherným panoramatickým výhledům nejenom na centrální část Žďárských vrchů. Oceníte  také klid a blízkost turistických, cyklistických i lyžařských tras. Po náročné túře nebo výletě můžete odpočívat na naší zahradě případně si vychutnat něco dobrého v prosluněné restauraci nebo na venkovní terase.

2. Ubytovací kapacita chaty je 56 lůžek ve dvou až šestilůžkových pokojích. Nabízíme pokoje s vlastním sociálním zařízením a pro méně náročné i pokoje se sociálním zařízením na chodbě. Můžete si také pronajmout rodinný apartmán s vlastní kuchyňkou. Naše zařízení je vhodné pro rodinnou rekraci, víkendové pobyty, skupinové pobyty, školy v přírodě, dětské tábory, soustředění sportovních oddílů, lyžařské kurzy, seznamovací pobyty,  školení, firemní akce, rodinné oslavy, nebo svatby.

Pro ubytování máme k dispozici:

5 dvoulůžkových pokojů

6 třílůžkových pokojů

3 čtyřlůžkových pokojů

2 pětilůžkové pokoje

1 šestilůžkový pokoj

Apartmán má 4 lůžka a možnost přistýlky pro další 2 osoby

3.Restaurace je v provozu o prázdninách, státních svátcích a o víkendech. Několikrát do roka pořádáme gastronomické akce jako například bramborové hody, zvěřinové hody, husí hody, zabijačkové hody, selské hody atd., na kterých vždy připravujeme jídla podle místních tradičních receptur. Nabízíme stravování formou polopenze i plné penze. Můžete také ochutnat medové speciality od včelaře přímo ze Studnice. Naše včelstva máme umístěna v přírodní památce Kaňásky, což je údolí kolem potoka Bezdečka, které je obklopeno loukami a lesy.

4. Další aktivity. Naši hosté mají k dispozici klubovnu s možností hraní stolních her (stolní tenis, kulečník).U chaty je velká zahrada, kde si můžou hrát děti. Na zahradě máme také k dispozici ohniště a gril.  Pro outdoorové aktivity je vhodná velká zahrada a nedaleký les. Přímo u chaty je také rozcestník turistických cest a v zimě vede k přímo k chatě strojově udržovaná lyžařská stopa. Naše zařízení přispívá na údržbu lyžařských stop na Novoměstsku. Místo je také východiskem pro cyklovýlety.

Služby poskytované hostům

 • Praní prádla
 • Wifi
 • Psi vítáni

Vybavení pro děti

 • Hrací kout venkovní
 • Dětská židlička
 • Dětská postýlka
 • Hrací kout v interiéru

Ubytujte se u nás

Druh ubytování

 • Penzion

Nabídka ubytování

Kapacita chaty je 56 lůžek ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích. Nabízíme pokoje s vlastním sociálním zařízením a pro méně náročné i pokoje se sociálním zařízením na chodbě. Můžete si také pronajmout rodinný apartmán s vlastní kuchyňkou.
U chaty je velká zahrada, kde si můžou hrát děti. Na zahradě je k dispozici ohniště a gril.
Chata se nachází na okraji obce Studnice poblíž Nového Města na Moravě uprostřed CHKO Žďárské vrchy.
Platit je možno na místě hotově.

Možnosti stravování

Hosté mohou využít restauraci s krajovými a místními specialitami přímo v chatě. Stravování je možné formou snídaně, polopenze i plné penze.

Ochutnejte u nás

Nabídka místních produktů

Hostům nabízíme k prodeji med a včelí produkty a také pečené čaje, perníčky a další sladkosti od Taťány Nečasové ze Sněžného, držitelky značky Regionální produkt.

Vítejte na farmě

Možnosti návštěvy farmy

Pokud se chcete vidět, co všechno obnáší chov včel, rádi vám vše ukážeme a zapůjčíme i nezbytné ochranné pomůcky.

Možnosti aktivního odpočinku

V okolí areálu je možné sbírat houby a lesní plody, koupat se v přírodě, rybařit s povolenkou nebo využít značené trasy pro pěší a cyklisty. Pro zájemce také nabízíme ukázky práce včelaře.

Tipy na výlety v okolí

Centrální masiv Žďárských vrchů, Horácká galerie a Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou zapsaný na seznam UNESCO, Údolí kolem řeky Svratky, Městys Jimramov s muzeem Jana Karafiáta, Bobrová (poutní kostel sv. Petra a Pavla), Ubušínek (lidové stavby), Věcov (smírčí kříže), Blatiny (pražírna kávy), Velké Dářko (rybník)

Další podrobnosti o zajímavých cílech najdete zde: turistický region Vysočina

Vaše hodnocení:

Ohodnoťte prosím, jak jste byli spokojeni s našimi službami. Čím více vajec, tím více bodů a tím lepší hodnocení.

Váš komentář:

Zde prosím připojte svůj komentář a pak klikněte na tlačítko Vložit hodnocení. Bez přidělení vajec / bodů nelze Vaše hodnocení uložit.

Pokud chcete vložit hodnocení,

Předchozí hodnocení:

Jak se k nám dostanete

Po silnici z Nového Města směr Sněžné a Svratka.

Naše poloha je: 49°36'20.304"N, 16°5'29.990"E
vyhledat trasu z:

Rezervace služeb

Zde můžete vyplnit nezávazný poptávkový formulář a zaslat nám jej. Vyplňte prosím povinné položky označené hvězdičkou, abychom Vám mohli co nejdříve odpovědět.

8 + 5 =
Pole slouží jako ochrana před roboty automaticky vyplňujícími formuláře.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat