Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Region: Východní Morava

Centrum Veronica Hostětín

Ubytování / Farma / Restaurace a místní speciality

Adresa

Centrum Veronica Hostětín
687 71 Hostětín

Kontakt

Tel.: +420 572 630 670
Kontaktní osoba: Mgr. Hana Machů
 • Ubytování
 • Farma
 • Restaurace a místní speciality
 • Bezbariérové
 • Wifi
 • Cyklisté vítáni
 • ECEAT

Přijeďte k nám

Pobyt v neobyčejném penzionu v Bílých Karpatech.

Dům, který žije ze slunce, vodu mu čistí rostliny, je vytápěn biomasou a zásobován deštěm. Ochutnáte biomošt přímo od zdroje, poznáte matickou krajinu Bílých Karpat a v noci uvidíte na hvězdy. Odoláte?

 

Ubytujeme vás v 10 pokojích (25 lůžek, 5 přistýlek), každý má vlastní sociální zařízení.

Pro individuální vaření je k dispozici kuchyňka, skupinám uvaříme naši vyhlášenou domácí stravu s využitím biopotravin, místních a fairtradových surovin. Přímo od pramene si pochutnáte na známém hostětínském biomoštu.

Dům obklopuje ukázková přírodní zahrada a ovocný sad, který poskytuje ideální prostředí pro relax či akci v přírodě. Lze využít i venkovní učebnu. Prostředí je velmi vhodné i pro rodinnou dovolenou.

Hostětín je ekologická obec, kterou navštívil i princ Charles. Odpadní vodu zde čistí rostliny, domy jsou centrálně vytápěny dřevem, ohřev vody zajišťuje slunce a v noci je vidět na hvězdy díky šetrnému veřejnému osvětlení. Zveme vás na prohlídku ekologických projektů: přírodní zahrada a ukázkový sad, kořenová čistírna odpadních vod, pasivní dům Centra Veronica, biomoštárna, obecní výtopna na biomasu, využívání solárních technologií, šetrné veřejné osvětlení. Můžete přijet individuálně nebo si objednat lektorovanou exkurzi

Vydejte se i do magické krajiny Bílých Karpat. Čekají na vás Sochy v krajině, propojené značenou vycházkovou stezkou. Druhá stezka, Naokolo Hostětína, vás vezme po stopách pamětníků a poznáte na ní, jak se zde dříve žilo. Začíná u obecního úřadu u sochy Zvonička.

Při vícedenním pobytu poznáte unikátní krajinu Moravských Kopanic, kde v obci Žítková žily bohyně, proslavené nyní knihou Kateřiny Tučkové. Zveme vás i do lázní Luhačovice, děti se budou radovat z hradní zříceniny Brumov, v lesoparku Slavičín či v ZOO Zlín. Máme pro vás připraveny výlety s příběhem, ze kterých si určitě vyberete. Těšíme se na vás.

 

 

 

 

Služby poskytované hostům

 • Bezbariérové
 • Půjčování společenských her
 • Půjčování sportovního vybavení
 • Wifi
 • Zajišťování programů

Vybavení pro děti

 • Dětská postýlka
 • Dětská židlička

Ubytujte se u nás

Druh ubytování

 • Penzion

Nabídka ubytování

Ubytování je ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Hosté mohou využívat přírodní zahradu, venkovní posezení s ohništěm.

Penzion se nachází v nedávno postaveném tzv. pasivním domě v centru malé bělokarpatské obce Hostětín nedaleko Luhačovic.

Hosté mají k dispozici internet.

Parkovat mohou na vyhrazených místech, jízdní kola si mohou uschovat uvnitř objektu.

Platit lze na místě hotově.

Možnosti stravování

Hostům nabízíme snídaně, polopenzi i plnou penzi, nebo mohou k přípravě pokrmů využít vybavenou kuchyňku. Základní potraviny mohou nakoupit v místě.

Ochutnejte u nás

Nabídka místních produktů

Nabízíme především jablečný biomošt z vlastní produkce, který získal certifikát Tradice Bílých Karpat.

Vítejte na farmě

Možnosti návštěvy farmy

Hosté si mohou prohlédnout náš ekologický sad krajových odrůd, které zpracováváme moštováním a sušením.

Vítejte v řemeslné dílně

Podívejte se a vyzkoušejte

Pro zájemce pořádáme kurzy například práce s ovčí vlnou, drátkování nebo výroby smaltovaných šperků.

Možnosti aktivního odpočinku

V okolí penzionu můžete sbírat houby a lesní plody, koupat se, hrát tenis, využívat značené trasy pro pěší a cyklisty nebo lyžovat. 

Poznejte i naši ukázkovou přírodní zahradu s bylinkovými záhony, historickou sušírnou ovoce, příbytky pro živočichy (hadník, ježkovník, hmyzí domečky apod.) a naučnou stezkou. Určitě si prohlédněte i ostatní ekologické projekty v Hostětíně - seznámí vás s nimi mapka na návsi.

Vydejte se i do krajiny. Čekají na vás Sochy v krajině, propojené značenou vycházkovou stezkou. Druhá stezka, Naokolo Hostětína, vás vezme po stopách pamětníků a poznáte na ní, jak se zde dříve žilo. Začíná u obecního úřadu u sochy Zvonička.

 

 

 

 

Tipy na výlety v okolí

Zřícenina hradu Brumov, lázně Luhačovice, lesopark Slavičín, muzeum Slavičín, zámek Nový Světlov Bojkovice, muzeum Bojkovice, ZOO Zlín a obuvnické muzeum ve Zlíně, výlet do obce Žítková po stopách žítkovských bohyní, rozhledna Královec nad Valašskými Klobouky. Turistické možnosti máme přehledně zpracovány do jednotlivých výletů a doplněny i místními pověstmi a příběhy.

Další podrobnosti o zajímavých cílech najdete zde: turistický region Východní Morava

Vaše hodnocení:

Ohodnoťte prosím, jak jste byli spokojeni s našimi službami. Čím více vajec, tím více bodů a tím lepší hodnocení.

Váš komentář:

Zde prosím připojte svůj komentář a pak klikněte na tlačítko Vložit hodnocení. Bez přidělení vajec / bodů nelze Vaše hodnocení uložit.

Pokud chcete vložit hodnocení,

Předchozí hodnocení:

Naše poloha je: 49°3'1.349"N, 17°52'44.998"E
vyhledat trasu z:

Rezervace služeb

Zde můžete vyplnit nezávazný poptávkový formulář a zaslat nám jej. Vyplňte prosím povinné položky označené hvězdičkou, abychom Vám mohli co nejdříve odpovědět.

9 + 1 =
Pole slouží jako ochrana před roboty automaticky vyplňujícími formuláře.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat