Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Mléko, máslo, jogurty, sýry jak mají být

Každý, kdo někdy ochutnal čerstvě nadojené mléko, bezpečně pozná, jaký je rozdíl mezi opravdovým mlékem a tím, které si koupíte v krabici v supermarketu. Vydejte se s dětmi na venkov za poznáním tajemství skutečné chuti poctivého mléka a mléčných výrobků.

Dneska jen stěží dokážeme vysvětlit dětem, kde se bere smetana a jak se z ní vyrábí máslo, i když na půdě máme starou máselnici po babičce. Můžete učinit pokus. Slijte krabicové mléko do hrnce a nechte ho v lednici pár dní. Smetanu v něm nenajdete, takže máslo nemáte vyrobit z čeho. Ale nezoufejte! Raději své děti vezměte na zajímavý výlet na venkov. Zavítejte na jednu z mnoha farem, kde se vy i děti můžete hodně dozvědět o původních způsobech výroby mléčných produktů, jako je máslo, jogurt nebo sýr. Všechno uvidíte na vlastní oči a budete moci posoudit, jak moc velký rozdíl je mezi domácí a průmyslovou výrobou. Ochutnejte, stojí to za to. Ale pozor, pravděpodobně pak začnete víc vyhledávat farmářské trhy a místa, kde se nabízí prodej ze dvora, abyste znovu zakusili tu trochu zvláštní lahodnou chuť domácího másla, tvarohu, sýra či jogurtu.

Nepřehlédněte:

Přehled míst, kde můžete ochutnat čerstvé kravské a kozí mléko, tvaroh a sýry

mléčné výrobky, 246x189, 37.07 KBmléčné výrobky
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat