Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Víno, pivo, medovina, pálenky...

České a moravské vinice jsou jedinečné a z jejich hroznů vznikají vína neobyčejně rozmanitá. Není proto divu, že vinné sklípky patří k nejoblíbenějším cílům dovolených, víkendů na venkově a agroturistiky vůbec. A nejinak je tomu v případě návštěv pivovarů a palíren...

V posledních letech jsou naše vína čím dál tím více vyhledávána milovníky kvalitních vyzrálých vín i specialit, jako je ledové či slámové víno. Projeďte se po některé z vinařských stezek, zavítejte do sklípků a vyberte si víno, které je pro vás to pravé. Milovníci včelích produktů nedají dopustit na medovinu, kterou nabízí mnoho včelích rodinných farem. Pokud dáváte přednost pivu, pak zřejmě tušíte, kolik pivovarů dnes nabízí zajímavé prohlídky spojené s ochutnávkou. Jestliže jste ještě neochutnali nefiltrovaný ležák přímo ze sklepa, o hodně jste přišli. Ale nevadí, vše se dá napravit. Za pozornost stojí vedle věhlasných značek i malé, soukromé pivovary, které nabízejí hodně zajímavých chutí a zážitků. No a jestli patříte k milovníkům likérů a destilátů, vydejte se třeba po statcích a farmách a ochutnávejte místní bylinné likéry, které jsou, jak známo, v malých dávkách prospěšné pro Vaše zdraví. A pro zdraví je člověk ochoten učinit ledacos, ne?

Nepřehlédněte:

Přehled míst, kde můžete ochutnat víno, medovinu a další alkoholické nápoje

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat