Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Přírodní mošty, šťávy, čaje pro zdraví a dobrý pocit

Patří k vašim ranním rituálům nejen na dovolené hrnek čaje nebo sklenička džusu? Obojí kupujete v supermarketu? Zkuste to jinak a udělejte si pěkný výlet.

Odložte předsudky proti bylinkám a uvařte si čaj z květů petrklíče nebo lípy, oslaďte domácí ovocnou šťávou nebo medem přímo ze včelí farmy. Místo pochybného a předraženého džusu z krabice s lákavým vyobrazením jižních plodů si dejte mošt z českých jablek přímo z moštárny. Až budete jezdit po krajích českých a moravských, narazíte na řadu farem a statků, kde vám takové produkty nabídnou. Ochutnejte je, podpořte drobné pěstitele i babky kořenářky a uznáte, že to má smysl. Jejich výrobky z ovoce a bylinek, jsou vynikající, zdravé a hlavně bez chemie. Budou vám chutnat a připomínat vůni venkovského léta a vaší dovolené. Budete se po nich cítit dobře cítit na těle i na duši.

Nepřehlédněte:

Přehled míst, kde můžete ochutnat domácí mošty a jiné nealkoholické nápoje

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat