Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Med, propolis, medovina a další včelí požehnání

Mnozí tvrdí, že včely snášejí med – to je však velmi nepřesné. Vydejte se s dětmi na výlet na včelí farmu a poznejte tajemství úžasného přírodního daru jménem med.

Včelař vám poví, že včely sbírají z květů nektar a se stromů medovici. Přinášejí je do úlu a předávají je úlovým včelám, které je zpracovávají na med. Z nektaru včely vytvářejí světlý květový med, z medovice tmavý lesní med. Pokud v období snůšky lesního medu kvetou maliníky a lípy, vzniká velmi chutný smíšený med. Český med je vyhlášený svou vysokou kvalitou, takže si pravděpodobně pár skleniček odvezete domů. Na Včelí farmě Nosek můžete vyzkoušet i regionální specialtu - Eliščiny medové placičky. Jinde vám zas nabídnou medovinu vyrobenou podle rodinné receptury, svíčky či léčivý propolis. Na jedinečné chvíle prožité na včelí farmě si určitě vzpomenete u čaje, při vůni svíček a teplé medoviny. A až vám med dojde, už přesně víte, kam si pro něj zase dojet.

Nepřehlédněte:

Přehled míst, kde můžete ochutnat domácí med, propolis a další včelí produkty

 

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat