Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Domácí vepřové, hovězí, jehněčí, drůbež...

Dneska kupujeme maso zabalené v igelitu a skoro už nevíme, co všechno se muselo přihodit, abychom mohli ten růžový balíček masa dát do nákupního košíku. Zavítejte na některou z farem a poznejte jak žijí zvířata, na jejichž masu si tak rádi pochutnáváme.

Uvidíte tam slepice, králíky, malá selátka i odrostlejší spokojené čuníky, na pastvině se budou popásat ovce či krávy s telaty. Zúčastnit se tradiční zabijačky může být pro městského člověka, náročné. Práce je ale odměněna vynikající chutí tradičních specialit, jako je tlačenka či jitrnice. A pokud si domů přivezete nebo necháte poslat čerstvé hovězí, vepřové, jehněčí, kuřecí nebo jiné maso z farmy, brzy poznáte rozdíl v kvalitě oproti masu z průmyslových chovů. Dobrá zpráva je, že jste našli něco lepšího a víte, kam se pro dobré maso vydat.

Nepřehlédněte:

Přehled míst, kde můžete ochutnat domácí čerstvé maso a různé masné výrobky

 

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat