Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Na koně!

Také patříte k těm, kdo mají rádi koně? Vydejte se s námi za těmito ušlechtilými a krásnými zvířaty na venkov. S koňmi se dá zažít spousta různých věcí. Jejich stručný přehled a pár tipů uvádíme dále.
 • Dovolená v sedle
  Znáte to z filmů – jezdec jede krásnou krajinou, večer se utáboří a ráno putuje dál. Pokud nemáte vlastního koně, nevadí, tento zážitek si můžete dopřát na jednom z řady míst, která vícedenní vyjížďky pořádají.
 • Jezdit se učíme celý život
  Každý jsme chodili do školy a víme, jak velké rozdíly byly mezi různými učiteli. Totéž platí i u koní. Když máte štěstí a potkáte dobrého trenéra, ušetříte čas a ježdění vám i vašemu koni přinese větší potěšení.
 • Děti a koně patří k sobě
  Možná namítnete, že kůň je velké zvíře a mohl by byť nechtíc ublížit i dospělému, natož dítěti. Máte pravdu a proto je dobré svěřit odborníkům první krůčky vašich dětí ke koním.
 • Cesty za krásou koní
  Kůň je skutečně krásné zvíře, které má mnoho podob. V našich stájích můžete vidět různá plemena s různým výcvikem. Některé ranče se věnují chovu a výcviku koní vybraného plemene, jinde uvidíte plemen více.
 • Vyjížďky s průvodcem
  Nejkrásnější pohled na svět je… určitě jste tuto větu už slyšeli a víte, jak pokračuje, tedy … z koňského hřbetu. My však dodáváme …se zkušeným průvodcem.
 • Akce u koní a s koňmi
  Řada rančů, jízdáren, jezdeckých klubů a farem nabízí po celý rok zajímavé akce.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat