Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Co zažít aneb agroturistika, výlety s dětmi a dovolená trochu jinak...

Co všechno můžete na venkově zažít při dovolené s dětmi nebo s přáteli? Je toho spousta počínaje návštěvou kozí, včelí, ovčí nebo jiné rodinné farmy přes návštěvu jezdecké stáje a jízdu na koni, prohlídku tradiční řemeslné dílny až po ochutnávku domácích specialit.
Místní produkty

Místní produkty

Venkov je neodmyslitelně spojen s dobrým jídlem a pitím. Prázdniny na venkově a agroturistika jsou příležitostí k návratu do přírody a k setkání s milými lidmi a zvířaty, ale mají také krásně vonět a skvěle chutnat. Kam vyrazit za čerstvým moštem, domácím vínem, voňavými klobáskami, lahodným jogurtem, křupavým chlebem a jemným medem? Poradíme vám.
Tradiční řemesla a dílny

Tradiční řemesla a dílny

Co by byl venkov bez zručných lidí, kteří své řemeslo povýšili na umění. Nemáte chuť podívat se na kováře, hrnčíře, sedláře, tkadlenu, pekaře, skláře, dráteníka, košíkáře, emailéra, mlynáře? A vyzkoušet si něco vyrobit vlastníma rukama? Prozradíme vám, kam můžete za tradičními řemesly vyrazit.
Dovolená na farmě

Dovolená na farmě

Jedeme na farmu …jenže na jakou? Není totiž farma jako farma.
Na koně!

Na koně!

Také patříte k těm, kdo mají rádi koně? Vydejte se s námi za těmito ušlechtilými a krásnými zvířaty na venkov. S koňmi se dá zažít spousta různých věcí. Jejich stručný přehled a pár tipů uvádíme dále.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat