Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

>

Partneři projektu

Máme tu čest spolupracovat na projektu Prázdniny na venkově s těmito partnery:
Svaz venkovské turistiky
Svaz je hlavní organizací na poli venkovské turistiky, která sdružuje poskytovatele služeb a je nositelem projektu Prázdniny na venkově.
Společnost mladých agrárníků
Společnost sdružuje mladé lidi, kteří žijí či podnikají na venkově a podporují jeho rozvoj. Bez nich by venkov ani Prázdniny na venkově neměly perspektivu.

Český systém kvality služeb

Český systém kvality služeb pomáhá ke zvyšování kvality ve službách v oblasti cestovního ruchu a v navazujících službách.

Kudy z nudy
Tipy z celé České republiky, z měst i venkova, přináší po celý rok portál Kudy z nudy provozovaný Českou centrálou cestovího ruchu.

   
Czech Tourism
Česká cenrtála cestovního ruchu podporuje rozvoj venkovské turistiky a je významným partnerem projektu Prázdniny na venkově.
   
Camp.cz
K venkovu patří kromě penzionů a ubytování v soukromí nepochybně i kvalitní kempy. Řada z nich se do projektu Prázdniny na venkově již zapojila.
  Asociace regionálních značek
Regionální značky jsou fenoménem poslední doby a přivádějí spotřebitele blíže k výrobcům jedinečných místních produktů, na které chceme upozornit i na těchto stránkách.

 

Turistika na koni
Projekt Klubu českých turistů je zaměřený na rozvoj stezek a stanic pro jezdce, které umožňují i vícedenní putování v sedle krásnými kouty České republiky.

 

 

Slovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistiky
Partnerská organizace Svazu venkovské turistiky u našich nejbližších sousedů - na Slovensku.

 

Sdružení lidových řemeslníků a výrobců

V době, kdy většinu věcí kolem nás chrlí továrny, často na opačném konci světa, je každé setkání s lidovými řemeslníky malým svátkem. Těší nás, že spolupracujeme s jejich celostátním sdružením a takováto setkání vám můžeme zprostředkovat.

Actaea

Zabýváme se udržitelným rozvojem na místní a regionální úrovni, informujeme veřejnost a provádíme osvětu v oblasti udržitelného rozvoje, ochrany přírodního a kulturního dědictví, ochrany krajiny a životního prostředí a zabýváme se environmentální výchovou, vzděláváním a osvětou.

  Zahradní centrum Jindřichův Hradec