Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Praha

Podívejme se na naše hlavní město trochu jinýma očima, než nabízejí klasické turistické průvodce.

Praha oplývá historickými památkami, desítkami věží a místy, kudy kráčely dějiny, stejně tak, jako přírodou. Než se ale vzdálíme z rušného centra města, navštivme místo, které leží tak trochu stranou, nabízí krásný kus přírody s prastarými stromy a kdesi v dávné historii tu dusá Šemík, bujný oř Horymírův. Jsme na Vyšehradě. Vzpomenete si ještě, proč byl vlastně Horymír donucen k tomu husarskému kousku a proč na svém Šemíkovi uháněl k Neumětelům, což je kousek od Berouna? Posaďte si děti na klín a zalistujte v Jiráskových pověstech, abyste věděli, oč na Vyšehradě vlastně šlo. Až se pokocháte výhledem z hradeb a dětem převyprávíte pověst, projděte si Slavín, hřbitov našich velikánů a galerii sochařství v jednom. Možná vám k tomu zrovna bude hrát zvonkohra z kapitulního chrámu sv. Petra a Pavla. A teď vzhůru z Vyšehradu dolů, do pražských lesů. Jen deset minut tramvají z centra stačí k tomu, abyste zapomněli na to, že jste v jednom z nejmenších evropských velkoměst. Ovšem ani v Divoké Šárce neuniknete historii. Jak už název napovídá, máme co dělat s dívčí válkou. Tak jinam. Co třeba Císařská obora na Břevnově s filosofickou stavbou Letohrádkem Hvězda? Zase špatně, historie je všudypřítomná. Nedaleko odsud se přeci odehrávala zásadní bitva našich dějin na Bílé hoře. Uháníme do Vysočan, na druhý konec Prahy. Tady je oáza klidu, ačkoli jsme nedaleko Kolbenky. Park Podviní je jako stvořený pro klidné rodinné odpoledne. Děti se vyřádí na všudypřítomných prolézačkách, v lanovém centru nebo na bobové dráze, tatínkové mohou dohlížet z terasy restaurace a maminky si rády najdou klidné místo na relax nebo cvičení jógy. Koná se tu také řada kulturních akcí a hudebních festivalů. V Praze najdete nejednu naučnou stezku a můžete potkat i muflony. Třeba v Kunratickém lese, do kterého však zase prosakuje historie. Uprostřed toho pražského hvozdu najdete pozůstatky Nového hradu, který nechal postavit král Václav IV. Máte pocit, že Praha je jen hučící město a neony? Pak přijměte pozvání na trochu jinou návštěvu Stověžaté matky měst a uvidíte, že tomu tak není.

Nepřehlédněte:

Přehled zařízení, která nabízejí služby venkovské turistiky v regionu

Nabídka turistických cílů Prahy na partnerském portálu Kudy z nudy

Přehled všech tipů na výlety v regionu

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat