Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Krkonoše a Podkrkonoší

Krkonoše jsou hory s řadou českých „nej“.

Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější a také jedním z nejstudenějších míst České republiky. V roce 1963 se staly prvním českým národním parkem a spolu se stejnojmenným národním parkem v Polsku tvoří biosférickou rezervaci UNESCO. Hory kromě svých přírodních krás nabízejí návštěvníkům vyhlášená zimní střediska s kvalitními lyžařskými areály, udržované běžecké tratě a samozřejmě ideální sněhové podmínky, které tu panují zpravidla od konce listopadu až do konce dubna. Při své návštěvě Krkonoš rozhodně musíte vystoupat na Sněžku a z nejvýše položené pobočky České pošty poslat pohled svým blízkým. Při svých cestách byste neměli minout pramen Labe ani tři vodopády, kterými se Krkonoše honosí, totiž Pančavský a Labský na úbočí Labského dolu a Mumlavský u Harrachova. A když už jste v Krkonoších, vyhlížejte vládce hor Krakonoše. Možná ho nepotkáte osobně, ale na jeho připomínku bude narážet na každém kroku. Třeba v Jilemnici přímo na náměstí již sto let stává jeho sněhová socha.  Až se pokocháte panoramaty a všemožnými výhledy z hřebenů hor nebo třeba z Masarykovy věže samostatnosti, zamiřte do podhůří. Čeká tu na vás hrad Pecka, gotický hrad přestavěný na renesanční zámek, kdysi sídlo Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, zámek Miletín, ve kterém najdete Muzeum českého amatérského divadla. Za kamennou krásou se vydejte do Hořické Galerie plastik. Obdivovat tu můžete zručnost zdejších sochařů a kameníků i krásu kamene, jenž po staletí přináší tomuto malebnému kraji nejen obživu, ale i slávu. Za návštěvu rozhodně stojí i Kuks, komplex barokních budov s někdejším špitálem milosrdných bratří a kostelem Nejsvětější Trojice nad řekou Labe. Krkonoše mají podobně jako všechny naše hraniční hory pohraniční opevnění. Prohlédnout si můžete tvrz Stachelberg, která měla být vůbec největším pevnostní komplex československého pohraničního opevnění. Dokončen však byl pouze jeden z dvanácti plánovaných objektů. Dnes se zde nachází vojensko-historické muzeum.

Nepřehlédněte:

Přehled zařízení, která nabízejí služby venkovské turistiky v regionu

Nabídka turistických cílů Krkonoš a Podkrkonoší na partnerském portálu Kudy z nudy

Přehled všech tipů na výlety v regionu

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat