Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Český Krumlov

Meandry Vltavy, u kterých byl Krumlov ve 13. století postaven, daly městu jeho jméno.

K německému Krumme Aue (křivý luh) přibyl v polovině 15. století přívlastek „český“. Město je neodmyslitelně spjato s rody Rožmberků a Schwarzenberků, které se výrazně zapsaly do jeho dnešní podoby. Hrad a zámek je s rozlohou 6 ha druhý největší u nás hned po Pražském hradu. Za prohlídku stojí nejen jeho interiér a unikátní barokní divadlo, ale i zdejší zámecký park. Vedle jezírka, francouzské zahrady a anglického parku v něm najdete i pozoruhodnou divadelní scénu s otáčivým hledištěm. Historické jádro města se svými úzkými uličkami působí hlavně večer tajemně a jeho kouzlo může ještě umocnit večerní prohlídka s průvodcem v dobovém kostýmu. Obdivovatelům technických památek Krumlov a okolí nabízí prohlídku grafitových dolů nebo návštěvu pramáti železnic koněspřežné dráhy ve Velešíně. Než tento kraj opustíte, zastavte se ještě na Dívčím kameni. Uprostřed jeho chátrajících zdí je úžasná akustika, zkuste si tam zazpívat, budete okouzleni. A možná – až utichnou poslední tóny, od potoka pod hradem uslyšíte kýchání. Vězte, že to kýchá jeden ze skřítků z hradního podzemí a tomu, kdo mu na každé kýchnutí neúnavně odpoví „Pozdrav pánbůh“, prý zjeví místní poklady.

 

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

 

Foto: A. Bína, 540x360, 46.22 KBFoto: A. Bína
Foto: A. Bína (540x360, 46.22 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 47.85 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 42.12 KB)
Foto: A. Bína (540x333, 35.96 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 31.70 KB)
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat