Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Plkno a Hluboká

Málokdo by dnes v tak romantickém zámku jako je Hluboká nad Vltavou poznal někdejší strážný hrad.

Ten byl spojen s jedním z nejromantičtějších příběhů české historie. Vášeň, intriky, zrady, láska, ctižádost se proplétá dramatem Záviše z Falknštejna. V příběhu, který ztvárnili romanopisci, kronikáři i básníci nechybějí rytíři ani spanilá královna. Všechny jeho verze vrcholí scénou, kdy je Záviš na Hluboké sťat plknem. Co to ale bylo? Možná vám ve škole říkali, že to bylo přiostřené prkno. Plkno ale byl druh popravčí sekyry se širokým ostřím. Ať plknem či prknem, Závišovi to bylo zřejmě jedno. Zkuste se na jeho příběh zeptat průvodce. A nemusíte čekat, protože zámek Hluboká nabízí i zimní prohlídkové trasy!

 

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

 

Foto: A. Bína, 540x360, 59.15 KBFoto: A. Bína
Foto: A. Bína (540x360, 59.15 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 71.91 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 40.97 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 49.78 KB)
Foto: A. Bína (540x406, 40.20 KB)
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat