Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Červená Lhota – krev nebo originalita?

Ačkoli tvrz ve Lhotě nedaleko Deštné stála již v polovině 15. století, Červená se jí začalo říkat až na začátku 17. století.

V pověstech zámku Červená Lhota se objevuje krásná, i když hádavá zámecká paní, kterou oknem odnesl čert. Její tělo nebylo nikdy nalezeno a důkazem jejího strašlivého konce byly prý nesmazatelné krvavé stopy na bělostných stěnách zámku. Tehdejší majitelé nechali zámecké zdi natřít na červeno a doufali, že se na příběh zapomene. Nebo to bylo všechno jinak? Zeptejte se průvodců při prohlídce toho nádherného zámku, zařízeného takřka výhradně autentickým mobiliářem. Najdete tu i několik uměleckých děl, která výrazně předčí průměrnou úroveň zámeckého vybavení. Nezapomeňte si prohlédnout i zajímavé exteriéry - třeba z lodičky nebo při pikniku v zámecké zahradě, který pro vás ráda připraví zámecká restaurace.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Foto: A. Bína, 540x360, 48.99 KBFoto: A. Bína
Foto: A. Bína (540x689, 87.74 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 48.99 KB)
Foto: A. Bína (540x809, 87.78 KB)
Foto: A. Bína (540x378, 40.92 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 49.78 KB)
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat