Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Písek na Zlaté stezce

Nejen kvůli rýžování zlata z Otavy, ale i k ochraně Zlaté stezky bylo založeno město Písek.

Zlato už se tu netěží, ale poklady zůstaly – třeba nejstarší dochovaný most v České republice s galerií soch z 18. století. Dalším „nej“ je i nejstarší fungující hydroelektrárna. Město má i svůj hrad, ve kterém jsou expozice Prácheňského muzea. Možná, že při procházení jedné z městských bran ucítíte pohled v zádech. Neotáčejte se… a nebo ano. Zrovna jste totiž prošli Putimskou branou a na fasádě domu při kamenných schodech pod bránou můžete vidět reliéfy panenek, o nichž se ve zmíněné písni zpívá. Písek je historických pokladů plný. Nechybějí ani hrady a sochy z písku, které každoročně vznikají na břehu Otavy během akce zavné Cipískoviště. A když už jsme u těch hradů u vody, zajeďte se ještě podívat do nedalekých Kestřan. Pár nadšenců tam opravuje Horní a Dolní vodní tvrz.

 

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

 

Foto: A. Bína, 540x360, 55.95 KBFoto: A. Bína
Foto: A. Bína (540x767, 63.33 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 36.41 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 55.95 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 55.52 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 34.69 KB)
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat