Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Z Nevděku Svět

Spíš než uvážlivý rybniční hospodář se dnes Jakub Krčín jeví jako odvážný stavitel.

V roce 1570 zahájil stavbu velkého rybníka přímo u Třeboně, a protože místní občané reptali, dal rybníku jméno Nevděk. Rožmberkům se takové pojmenování ale nelíbilo a nazvali jej Svět. Po stavbě svého životního díla – rybníka Rožmberk, který svými parametry odpovídá spíše přehradě, se Krčín odebral na odpočinek na své panství v Sedlčanech. Zůstala po něm rozsáhlá Třeboňská rybniční soustava, která ve své době sice nebyla příliš úrodná, ale rozhodně se již tehdy jednalo o pozoruhodné (a velmi nákladné) dílo. Třeboňský kapr je doménou tohoto kraje a vyhlášenou rybí značkou. Třeboň, to ale není jen kapří šupina. Najdete tu řadu historických památek spjatých s rodem Rožmberků, i lázně, kde se pohybový aparát léčí rašelinou získávanou z rašelinišť třeboňských blat v blízkém okolí.

 

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

 

Foto: A. Bína, 540x457, 72.37 KBFoto: A. Bína
Foto: A. Bína (540x360, 50.42 KB)
Foto: A. Bína (540x598, 118.59 KB)
Foto: A. Bína (540x457, 72.37 KB)
Foto: A. Bína (540x383, 37.22 KB)
Foto: A. Bína (540x360, 42.72 KB)
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat