Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Tábor husitů

Pod velením Jana Žižky přišli zbylí obyvatelé nedalekého Sezimova Ústí na místo zvané Hradiště a v roce 1420 zde založili město.
Tábor, 246x189, 40.86 KBTábor

Tábor, jak je podle Bible nazvali, dnes nabízí nejen historické památky, ale i kulinářské zážitky. Třeba v restauraci U dvou koček, kterou najdete v těsné blízkosti Žižkova náměstí. Až si prohlédnete tajemný táborský podzemní labyrint, zajděte si tam na oběd. Budete potřebovat energii, protože nedaleko se nachází Housův mlýn, zážitkový skanzen husitství, kde je pro vás a vaše děti připravena řada atrakcí. Hravou formou se na chvíli přenesete do dob dávno minulých. Cestou z Tábora na Pelhřimov vás čeká návštěva Kozího hrádku, kde svá poslední léta v pilné práci, rozjímání a v kázáních strávil Mistr Jan Hus. Únavu z cestování můžete smýt v nedalekém Knížecím rybníku a pokračovat ještě kousek k Chýnovské jeskyni. Byla objevena vlastně náhodou, když jednomu z dělníků v selském lomu kamsi zapadlo kladivo. Při jeho hledání objevil puklinu ve skále a co bylo dál si snadno domyslíte nebo vám to řeknou průvodci toho nejvýznamnějšího a nejrozsáhlejšího krasového útvaru jižních Čech.

 Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

 

 

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat