Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Zlatá Koruna

Významný cisterciácký klášter založil král Přemysl Otakar II. tak, jak slíbil před důležitou bitvou u Kressenbrunnu v roce 1260.

Původní název kláštera byl Svatá trnová koruna a kromě slibu Bohu stojí za jeho vznikem i snaha krále kontrolovat jižní Čechy ovládané mocnými Vítkovci. Klášter Zlatá koruna má bohatou historii a je s podivem, co vše přežil. Zničili ho zmínění Vítkovci, opravil královský architekt Petr Parléř, vypálili ho husiti, obsadili Rožmberkové i protektorátní úřady. Dnes je klášter národní kulturní památkou a během prohlídky navštívíte lapidárium, kapli Andělů strážných a v prostorách velkého konventu zjistíte, jak vypadala hovorna, knihovna, ohřívárna, kuchyně i jídelna mnichů. Možná zaslechnete v útrobách kláštera tichý zpěv nebo zahlédnete nebeskou záři. Tedy vězte, že obojí je dílem duší mnichů, které na lípy kapucínky u bran kláštera pověsili husité.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Foto: A. Bína, 540x395, 42.74 KBFoto: A. Bína
Foto: A. Bína (540x360, 32.37 KB)
Foto: A. Bína (540x374, 40.56 KB)
Foto: A. Bína (540x458, 38.42 KB)
Foto: A. Bína (540x395, 42.74 KB)
Foto: A. Bína (540x712, 62.33 KB)
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat