Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Jičín

Na prahu Prachovských skal se nachází historické město Jičín, rozkládající se mezi dvěma sopkami, Velišem a Zebínem.

Město s malebným náměstím, jež lemuje podloubí ze všech stran, spjaté především s postavou vévody Albrechta z Valdštejna, působiště Bohuslava Balbína na jezuitském gymnáziu a rodiště spisovatele Josefa Štefana Kubína. Baví-li vás získávat informace a poznání formou her, kvízů a hádanek, určitě se vydejte do Regionálního muzea a galerie – muzea hry, které najdete v budově zámku na Valdštejnově náměstí. Pro návštěvníky všeho věku a zájmů jsou tu připraveny poznávací okruhy s průvodcem i bez, pro děti originální herna a na malé loutkové scéně si sami můžete vyzkoušet, jaké to je vodit loutky a spřádat jejich příběhy, třeba ten o nešťastné kněžně Elišce Kateřině a výbuchu na jičínském zámku. V těsné blízkosti zámku vás svou poklidnou atmosférou k odpočinku jistě zláká nově zrekonstruovaný park s mnoha intimními zákoutími a originálními prvky. Více na odkazech: www.muzeumhry.cz, www.jicin.cz a www.interregion.cz.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat