Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Rumcajsova ševcovna, Jičín

Nejznámějšími literárními postavami, které Jičín a jeho blízké okolí také proslavily, však zůstávají Rumcajs s Mankou a Cipískem.

Pověstnou Rumcajsovu ševcovnu se zajímavou expozicí, hezkými suvenýry i šálkem dobrého čaje najdete pod náměstím v blízkosti Valdické brány v ulici Pod Koštofránkem. U malebného stavení také roste Mančina bylinková zahrádka a poblíž se nachází Cipískova ZOO. Jejich příběh ostatně pravidelně ožívá v září v rámci každoročně konaného festivalu Jičín – město pohádky

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat