Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Valdštejnova lodžie a Libosad

Valdštejnova lodžie postavená roku 1632 se nachází asi 2 km od Jičína směrem na Valdice.

Nejlépe se k ní dostanete pěšky unikátní lipovou alejí (více než 1200 stromů), kterou nechal vysázet Albrecht z Valdštejna. Lodžie s přilehlým rozsáhlým chráněným Libosadem a Oborou vévodovi sloužila jako lovecký letohrádek a odpočinkové místo. I dnes je vyhledávaným výletním cílem. Je od ní impozantní průhled zpět na Valdickou bránu v Jičíně i výhled na čedičový kopec Zebín s teplomilnou vegetací, na jehož vrcholu najdete malebnou barokní kapličku sv. Máří Magdalény z roku 1700. Za svou existenci vděčí působení kartuziánského řádu sv. Bruna ve Valdicích. Více hledejte na odkazu .

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat