Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Hrad Kost

Gotický hrad Kost ze 14. století se nachází v krajině Sobotecka, v údolí potoka Klenice.

Vede k němu červeně značená stezka ze Sobotky malebným údolím zvaným Plakánek kolem Šrámkovy studánky s odbočkou po modré do obydleného skanzenu, vesničky Vesec plné roubených chalup, velmi oblíbené filmové kulisy. Hrad Kost s pohnutou historií, s mnoha majiteli vděčí za svou existenci panu Beneši z Vartenberka, který jej nechal zbudovat okolo roku 1349. Jeho vlastníkem se v 17. století načas stal také vévoda Albrecht z Valdštejna. K zajímavostem této památky patří, že jako jeden z mála českých hradů není zbudován na kopci, nýbrž v údolí na pískovcovém ostrohu. Unikátní je také jeho lichoběžníková věž, která svým tvarem velmi ztěžovala dobývání dělovými salvami. 

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat