Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Hrad Trosky

Historie této pozoruhodné české dominanty začíná rokem 1380, kdy jej mezi dvěma čedičovými kužely nechal postavit šlechtic Čeněk z Vartenberka.

Na skalních vrcholech byly vybudovány věže, na nižším Baba a na vyšším Panna. Hrad několikrát změnil majitele, byl stejně jako hrad Kost neúspěšně obléhán husity a jeho sláva začala uvadat ani ne po sto letech existence, po roce 1455, kdy jej do vlastnictví získal tehdejší majitel hradu Kost. Za třicetileté války již byl hrad opuštěn a zříceninou. Jeho krásu objevila až doba romantismu v 19. století, kdy se jeho podobou a blízkým okolím inspirovali četní malíři a básníci. Dnes je hrad majetkem státu a při výborné viditelnosti z jeho věží návštěvníci dohlédnou k Mladé Boleslavi, Turnovu a k Praze, zahlédnou Jizerské a Lužické hory a Krkonoše.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat