Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Turnov

Pro svou výjimečnou polohu s malebnou krajinou v okolí, pískovcovými skalami a četnými architektonickými památkami je právem nazýván Srdcem Českého ráje.
Ve středověku založené město bylo od začátku proslulé svými řemeslníky – šperkaři a brusiči kamenů – díky svým bohatým nalezištím drahokamů. O tom se snadno přesvědčíte při návštěvě Muzea Českého ráje, jehož bohaté archeologické, mineralogické expozice a historická expozice kamenářství a zlatnictví podávají ucelený obraz o tomto starém oboru lidské činnosti. Ke šperkům se váže také od roku 2005 pravidelně konaná akce s názvem Kámen a šperk v Turnově spojená s bohatým kulturním programem a dobovým tržištěm. Do Turnova však můžete zavítat i v případě, že vás zajímají životy Židů na našem území, jejich náboženství a památky. Součástí turnovské naučné stezky je nově zrekonstruovaná židovská synagoga z 18. století, židovský hřbitov a setkáte se na ní i s Golemem.
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat