Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Kozákov

Nejvyšší hora Českého ráje opředená řadou legend a také od pradávna bohatým nalezištěm polodrahokamů, jako jsou achát, jaspis, ametyst, křišťál a záhněda, které byly použity k výzdobě hradu Karlštejn nebo chrámu Sv. Víta na Pražském hradě.

Vrch o výšce 744 m n. m. se nachází na Zlaté stezce Českého ráje. Z jeho vrcholu, respektive z vojenské rozhledny, se za dobré viditelnosti naskýtá úchvatný výhled na čtvrtinu Čech: Krkonoše, Jizerské hory, Ještědský hřbet, Lužické hory, České středohoří, Horní Pojizeří, Český ráj a Orlické hory. Z jeho nejvyššího místa vede dolů řada naučných stezek, např. na Drábovnu do Měsíčního údolí, k Votrubcovu mlýnu a končící u známé studánky Radostná s příjemně osvěžující vodou. Občerstvit se však můžete i v restauraci Riegrova chata v těsné blízkosti rozhledny

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat