Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Mladá Boleslav

Historie tohoto města, ležícího necelých 60 km severovýchodně od Prahy, sahá do doby 10. století, kdy jej nechal založit král Boleslav II. K jeho výrazným dominantám určitě patří původně dřevěné hradiště z 10. století, přebudované na gotický hrad a později na renesanční zámek.

Dnes v jeho interiérech naleznete nejhodnotnější exponáty historických a národopisných sbírek. Při vyslovení jména tohoto města se nám však spíše vybaví automobily. V roce 1895 zde průmyslníci Laurin a Klement založili dodnes úspěšně prosperující továrnu na jejich výrobu. Více se o tom dozvíte při návštěvě muzea Škoda Auto Muzeum. Další zajímavosti tohoto rozmanitého města si můžete prohlédnout při procházce po Metalové cestě Mladou Boleslaví, naučné stezce, která má své okruhy přizpůsobené pro dospělého i dětského návštěvníka.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat