Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Hruboskalsko

Severozápadním směrem od Prachovských skal se rozkládá další oblíbená výletní oblast s názvem Skalní město Hruboskalské s původně gotickým hradem Hrubá Skála, jejž nechali postavit pánové z Valdštejna a páni ze Smiřic přebudovali na zámek.

Skalní město se několikrát stalo vděčnou filmovou kulisou, jeho scenérie si jistě pamatujete z velmi úspěšného českého filmu režisérky Marie Poledňákové Jak dostat tatínka do polepšovny. Pozornosti flórymilovných návštěvníků by rozhodně nemělo uniknout unikátní Arboretum Bukovina se vzácnými památnými jehličnany, nacházející se na červeně značené turistické stezce vedoucí z Hrubé Skály směrem k hradu Valdštejn. 

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat