Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Malá Skála

Pro množství přírodních i historických památek je nazývána Perlou Českého ráje.

Tato malá obec a oblíbené letovisko v údolí Jizery, ležící na severním okraji CHKO Český ráj nedaleko Turnova, však existuje v dnešní podobě teprve několik desítek let. Vznikla v 50. letech minulého století sloučením několika obcí v jedinou. Mezi její nejnavštěvovanější památky patří bývalý hrad Vranov, v 19. století přebudovaný na skalní Pantheon, a Maloskalská galerie v Boučkově statku, překrásné roubené stavbě staré přes 200 let, v níž jsou vystavena díla zdejšího rodáka, malíře Josefa Jíry, a sbírka děl českých výtvarníků od konce 19. století do současnosti, kterou galerii Jíra jako její zakladatel, věnoval. O Vánocích zde můžete například zhlédnout jeho betlém v životní velikosti. Další slavnou rodačkou z Malé Skály byla spisovatelka Jarmila Glazarová.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat