Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Zámek Sychrov

Původně barokní zámek byl několikrát přestavován, ale za svou nynější novogotickou podobu vděčí šlechtickému rodu Rohanů – patří tak právem vedle zámků Hluboká nad Vltavou, Hrádek u Nechanic a Lednice k našim nejvýznamnějším a nejkrásnějším památkám postaveným v podobě napodobující starší stavební slohy.

Však se také zámek Sychrov i jeho přilehlý park v anglickém stylu stal cílem filmových štábů při natáčení pohádek Zlatovláska a Nesmrtelná teta. Po jeho prohlídce i zhlédnutí nádherné expozice z tvorby Františka Khynla v klenotnici jistě rádi přijmete pozvání na příjemné posezení v zámecké oranžerii. Po celou sezónu nabízí zámek Sychrov i bohatou řadu doprovodných akcí, jako jsou např. besedy, setkání vynálezců, hudební festivaly, pohádkové prohlídky pro rodiče s dětmi a jiné.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat