Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Pivovary Svijany, Rohozec a Nová Paka

Soukromý pivovar Svijany, zabývající se výrobou zlatavého moku již od roku 1564, má ve své nabídce hned několik es:

kromě tradičních prohlídek pivovaru a zasvěceného výkladu spojeného s ochutnávkou bohatého sortimentu nijak chemicky neupravovaných piv návštěvníky láká na tradiční Slavnosti svijanského piva, na Apetit Festival nebo k přečtení časopisu o poctivém pivu – Svijanovin. O několik století mladší je pivovar Rohozec z roku 1850, nacházející se v malé obci nedaleko Turnova. Dějiny piva jsou s městečkem Nová Paka spjaty staletou tradicí. Od doby založení Pivovaru Nová Paka v roce 1871 se zde pivo nikdy nepřestalo vařit. Zajímavá exkurze po historii a současnosti pivovaru je zakončena vychutnáním různých druhů pivních moků v nově vybudované restauraci ve varně.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat