Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Českolipsko

Českolipsko je krajina mnoha tváří, která zahrnuje Máchův kraj a Lužické hory s Ještědským hřbetem.

Do kraje romantického básníka Karla Hynka Máchy vás zve neméně romantické Máchovo jezero. Tato zajímavá oblast skalnatých roklí a lesních pěšin západně od Starých Splavů se pyšní jedinečně dochovaným areálem královského hradu Bezděz, který je symbolem Máchova kraje. K prozkoumání lákají i zbytky dalších strážních hradů a zřícenin. Ploučnice nabízí sjíždění řeky protékající mezi vysokými pískovcovými stěnami až do tajemných tunelů, zbytky bašt, pláže, centrum vodních sportů s výletními loděmi, tobogánem nebo bungee jumping. Okolí Nového Boru je rájem milovníků skleněné krásy a skalních hradů. Podralsko je charakteristické dobře udržovanými cyklotrasami nejen na území bývalého vojenského prostoru Ralsko. Vypravit se tu můžete k Čertově zdi, u níž byl v roce 1912 objeven poklad. Kraj pod Ještědem je spojen s životem sv. Zdislavy z Lemberka. Kokořínsko nabízí podívanou a možnosti cyklovýletů mezi letitými roubenkami, Peklo vybízí už svým názvem k návštěvě a to nejen na jaře, kdy zde kvetou tisíce chráněných bledulí jarních. Neopomenutelnou částí Českolipska je příhraniční oblast Hrádecko – Chrastavsko. Za zhlédnutí zde stojí kromě jiného i 202 m dlouhý železniční viadukt, nespočet hrázděných staveb a místní orloj. Zavítat byste měli i na hrad Grabštejn v srdci Trojzemí - ČR, Německa a Polska. Vrcholem hradní prohlídky je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní.

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat