Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Houska

Až budete někdy bloudit Kokořínskem po cestičkách, po kterých šlapával už Mácha, nezapomeňte stočit své kroky trochu na východ ke hradu Houska. Není to sice na první pohled žádná ohromující stavba, nesídlili tu králové, neodehrávaly se tu sněmy, ani žádné pořádné obléhání. Zato však střeží bránu do pekla. Je založen na podivném místě, kolem se nevine žádná významná stezka, hranice je daleko, a chybí i zdroj vody. Záhadou je obestřena hradní kaple stojící přímo uprostřed hradu snad proto, že je zde ukryto něco, co se nesmí dostat ven. Její zdi jsou navíc neustále vlhké a porostlé lišejníkem, kdežto okolní stěny jsou naprosto suché. Nezajedete se podívat na toto neobyčejné místo?

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km


Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat